Respawn.pl

Strona główna » AGG vs. EURONICS w xfunction Masters

AGG vs. EURONICS w xfunction Masters

Autor: Sergiusz Lelakowski

W ostatnim meczu grupy B na xfunction Masters 2016 reprezentanci AGG zawalczą z niemieckim EURONICS o awans do ćwierćfinałów.

Turniej zorganizowany przez xfunction oferuje pulę nagród 5 tys. dolarów, o którą walczy łącznie 16 drużyn podzielonych na cztery grupy. Z grupy B do play-offów awansował już Team Millenium, a Team Genus pożegnał się z dalszymi rozgrywkami. Dzisiejsze spotkanie zadecyduje, kto z drugiego miejsca dostanie się dalej.

AGG ma za sobą wygraną z Genus oraz porażkę z Millenium, kończąc oba mecze tym samym wynikiem (16:9, 9:16). Podobnie wygląda historia spotkań EURONICS, które zagrało bardzo słabego Mirage’a przeciwko Millenium (2:16), ale odzyskało szanse na awans po wygranej z Genus (16:5).

Zwycięzca dzisiejszego meczu zagra w ćwierćfinale turnieju. Jak na razie liczby wskazują na to, że faworytem do zwycięstwa będą reprezentanci polskiej drużyny. Karol “rallen” Rodowicz i spółka mają za sobą ostatnie remisy z MK i Kinguin oraz wygrane z PRIDE i VwS.

Nieszczęśliwie dla Polaków potoczyła się sytuacja z ćwierćfinałem kwalifikacji do WCA 2016, gdzie musieli poddać mecz przeciwko LeiSuRe, ze względu na niepasującą godzinę spotkania. Rywal nie zgodził się przesunąć zaplanowanego startu o dwie godziny.

Mecz AGG vs. EURONICS będzie pierwszym spotkaniem obu tych drużyn w oficjalnym meczu.

Gdzie oglądać?

Mecz rozpocznie się o godzinie 18:00. Podobnie jak wszystkie spotkania xfunction Masters 2016 będzie on transmitowany za pośrednictwem platformy Azubu.tv na kanale xfunction.