Respawn.pl

Cloud9 pokonuje TSM w finale iBUYPOWER Invitational Summer 2016

Autor: Sergiusz Lelakowski

Jordan “n0thing” Gilbert i jego zespół, pokonali drużynę Team SoloMid w wielkim finale turnieju iBUYPOWER. Mecz zakończył się wynikiem 2-0 na korzyść C9 (16-14 Dust2, 16-5 Train).

Drużyna Cloud9 na swojej drodze do finału musiała stawić czoła Team Prospect i Selfless Gaming. Dwa zwycięstwa bez straty mapy pokazały dominację ekipy Tylera “Skadoodle” Lathama nad innymi zespołami. W dolnej części drabinki znajdowała się drużyna TSM, która podobnie jak Cloud9, dotarła do finału bez straty ani jednej mapy. Zwiastowało nam to dobry, wyrównany finał na wysokim poziomie. Tak się niestety nie stało. O ile pierwsza mapa była bardzo bliska i rozgrywana na równym poziomie, to starcie na de_train pokazało wszystkie słabości graczy Team SoloMid. Jedynym zawodnikiem Cloud9 o ujemnym bilansie zabójstw i śmierci był ich AWPer  – na koncie miał najmniej fragów z całej drużyny – 13.

Reprezentanci C9 zdobyli główną nagrodę turnieju, czyli 10 000$. Za zajęcie drugiego miejsca, drużyna Kory’ego “SEMPHIS” Friesena, została nagrodzona kwotą 4 000$. Selfless Gaming i Echo Fox, które zakończyły rozgrywki na 3-4 miejscu stały się bogatsze o 1 000$.

Następny turniej organizowany przez iBUYPOWER odbędzie się jesienią. Aktualnie nie wiadomo ile zespołów się pojawi oraz jaka będzie wysokość puli nagród.