Respawn.pl

Strona główna » Dignitas i Hellraisers powalczą o majora

Dignitas i Hellraisers powalczą o majora

Autor: Sergiusz Lelakowski

Europejski minor Dreamhack Tours 2016 za nami. Dwie zwycięskie drużyny zagrają w kwalifikacjach do ESL One Cologne 2016 i powalczą o slota w nadchodzącym majorze.

Dignitas i Hellraisers przebyły długą drogę aż do finału turnieju. Ci pierwsi pokonali na swej drodze takie drużyny jak Epsilon, czy nieźle rokujące ENCE, zaś HR – między innymi polskie ex-CSGL i Orbit, co pozwoliło im na zagranie w finale z Dignitas.

W rozstrzygającej turniej rozgrywce ujrzeliśmy trzy mapy: Dust2, Mirage i Overpass. Klasyk z CS 1.6 został wybrany przez Hellraisers i to oni wyszli zwycięsko z tego pojedynku. Mirage – a jakże – wybrali panowie z Danii i ta mapa należała do nich. Ostatnia okazała się być bardziej korzystna dla Dignitas, gdzie bez większych problemów pokonali swoich oponentów 16:7, kończąc całe spotkanie 2:1

Miejsce w kwalifikacjach do ESL One Cologne otrzymywało się już za wejście do finału. Nie oznacza to jednak, że w ostatnim meczu turnieju nie było o co walczyć. Pula nagród wynosząca 50 000 $ została podzielona między trzy zespoły i nagrody pieniężne otrzymali…

  1. Dignitas – 30 000 $ + kwalifikacje offline do ESL One  Cologne 2016
  2. Hellraisers – 15 000 $ + kwalifikacje offline do ESL One  Cologne 2016
  3. Team Orbit – 5 000 $

Szkoda, że Polakom z ex-CSGL nie udało się wygrać ani jednego spotkania na Dreamhack Tours 2016. Nie zagrają oni w kwalifikacjach do ESL One Cologne 2016 i nie wezmą udziału w majorze.