Respawn.pl

Strona główna » DreamHack Masters Malmö 2016 – podsumowanie grupy C

DreamHack Masters Malmö 2016 – podsumowanie grupy C

Autor: Sergiusz Lelakowski

W ramach grupy C zagrały cztery drużyny, w tym polska formacja LoungeGaming.

Występy w ramach grupy C już za nami. Jako pierwsi zagrali ze sobą na mapie Mirage:

[flag pl]LoungeGaming[/flag][flag dk]Astralis[/flag]

Po wygranej przez polski zespół nożówce “nasi” wybrali stronę CT. W pierwszej rundzie udało się, lecz nie bez problemów, obronić bombsite’u B i wygrać rundę. W następnej Duńczycy zagrali force buy, jednak nie powstrzymało to LoungeGaming przed pokonaniem przeciwników. W trzeciej po heroicznym zagraniu mouzinho sprawa była jasna – będzie 3:0 dla formacji z Polski.

lounge gaming

Lounge Gaming podczas Mistrzostw Polski.

Dalej nie było już jednak tak kolorowo. LoungeGaming zaczęło tracić rundy, do momentu gdy w siódmej MICHU wybił całą drużynę przeciwnika. Zagranie było zachwycające i na pewno młody zawodnik z Polski pojawił się na oczach i ustach innych profesjonalnych graczy. Brawo!

Pierwsza połowa meczu skończyła się wynikiem 10:5 dla zespołu Astralis.

W następnej Astralis ugrało rundę eco dzięki rewelacyjnemu zagraniu Karrigan’a, któremu udało się zdobyć quad kill. Sytuacja nie wyglądała zbyt dobrze dla LoungeGaming, jednakże Polacy wygrali następną rundę, w której mouz ugrał clutcha 1v2. Po ugraniu jeszcze kilku przez zawodników z nad Wisły mecz zakończył się wynikiem 9:16 dla zespołu Astralis.

W drugim meczu w ramach grupy C turnieju spotkały się ze sobą dwie drużyny, na mapie Overpass:

[flag se]Ninjas in Pyjamas[/flag][flag dk]Dignitas[/flag]

Po nieobecności pyth’a na MLG Columbus 2016, gdzie ich trener, THREAT zastąpił go jako stand-in, NIP wróciło do swojego normalnego składu drużyny i przystąpiło do meczu. Ku mojemu zaskoczeniu, kolokwialnie mówiąc, zebrali baty od drużyny z Danii.

Dignitas rozpoczęło grę jako terroryści. Po zaatakowaniu bombsite’u B runda należała do nich. Następne minuty również mijały na korzyść duńskiej formacji – wynik zatrzymał się na 4:0 i nic nie wskazywało, by miało się to zmienić.

Swoje pierwsze starcie NIP wygrało dopiero w rundzie siódmej, jednak już w następnym Dignitas zresetowało ich fundusze, a licznik pokazywał 7:1

Połowa meczu zakończyła się wynikiem 13:2 dla formacji z Danii. Po wygranej pistoletówce sprawa była już przesądzona. Dało im to ogromną przewagę w meczu i wygraną z 16:2 na liczniku.

Ninjas in Pyjamas zmierzy się jutro z naszymi rodakami, LoungeGaming  o godzinie 14:00. Mecz komentować będzie Izak na swoim kanale twitch.