Ioann “Edward” Sukhariev (Іоанн Сухарєв) (ur. 28 grudnia 1987 w Charkowie) – ukraiński weteran, jeden z najbardziej utytułowanych graczy Counter-Strike’a znad Dniepru, trzykrotny wicemistrz turniejów rangi Major, członek legendarnego składu Natus Vincere.
REPREZENTOWANE ZESPOŁY
- Winstrike (29.05.2019 – 07.09.2019) (wypożyczenie)
- Natus Vincere (09.12.2013 – 29.05.2019)
- Astana Dragons (19.07.2013 – 06.11.2013)
- Natus Vincere (14.02.2010 – 19.07.2013)
- Arbalet UA (17.12.2009 – 14.02.2010)
- HellRaisers (05.09.2009 – 17.12.2009)
- DTS Gaming (22.05.2009 – 02.09.2009)
- pro100 (10.01.2009 – 22.05.2009)
- Virtus.pro (14.08.2007 – 20.12.2008)
- pro100 (2004 – 2007)
OSIĄGNIĘCIA DRUŻYNOWE
Team Edward (2022)
- 2. miejsce – Kinguin Legends 2022
Natus Vincere (2013 – 2019)
- 4. miejsce – BLAST Pro Series Madrid 2019
- 1. miejsce – 7. sezon StarLadder StarSeries i-League
- 3/4. miejsce – IEM Major Katowice 2019
- 2. miejsce – GG.BET ICE Challenge 2019
- 2. miejsce – BLAST Pro Series Lisbon 2018
- 2. miejsce – 8. sezon ESL Pro League Europe
- 1. miejsce – BLAST Pro Series Copenhagen 2018
- 2. miejsce – EPICENTER 2018
- 2. miejsce – FACEIT Major London 2018
- 3/4. miejsce – ELEAGUE Premier 2018
- 1. miejsce – ESL One Cologne 2018
- 1. miejsce – CS:GO Asia Championships 2018
- 1. miejsce – 5. sezon StarLadder StarSeries i-League
- 3/4. miejsce – 7. sezon ESL Pro League
- 3. miejsce – 7. sezon ESL Pro League Europe
- 2. miejsce – DreamHack Masters Marseille 2018
- 2. miejsce – 4. sezon StarLadder StarSeries i-League
- 3/4. miejsce – ELEAGUE Major Boston 2018
- 1. miejsce – DreamHack Open Winter 2017
- 3/4. miejsce – ESL One Cologne 2017
- 2. miejsce – Adrenaline Cyber League 2017
- 3/4. miejsce – 3. sezon StarLadder i-League StarSeries
- 5/8. miejsce – ELEAGUE Major Atlanta 2017
- 3/4. miejsce – EPICENTER 2016
- 1. miejsce – ESL One New York 2016
- 3/4. miejsce – 1. sezon ELEAGUE
- 5/8. miejsce – Major ESL One Cologne 2016
- 2. miejsce – StarLadder i-League Invitational 1
- 2. miejsce – DreamHack Masters Malmo 2016
- 2. miejsce – MLG Major Championship Columbus 2016
- 1. miejsce – 2. sezon Counter Pit League
- 3/4. miejsce – IEM Katowice 2016
- 1. miejsce – DreamHack Open Leipzig 2016
- 2. miejsce – StarLadder i-League StarSeries XIV
- 2. miejsce – 2. sezon ESL ESEA Pro League
- 3/4. miejsce – 2. sezon CS:GO Champions League
- 1. miejsce – IEM San Jose 2015
- 3. miejsce – 2. sezon ESL ESEA Pro League Europe
- 2. miejsce – Major DreamHack Open Cluj-Napoca 2015
- 2. miejsce – Gaming Paradise 2015
- 5/8. miejsce – Major ESL One Cologne 2015
- 2. miejsce – 7. sezon CEVO Professional
- 1. miejsce – 1. sezon CS:GO Champions League
- 3/4. miejsce – FACEIT 2015 Stage 3 Finals
- 1. miejsce – Electronic Sports World Cup 2015
- 1. miejsce – StarLadder StarSeries XIII
- 2. miejsce – DreamHack Open Summer 2015
- 3. miejsce – 4. sezon Fragbite Masters
- 3/4. miejsce – Gfinity Spring Masters 2
- 5/8. miejsce – Major ESL One Katowice 2015
- 1. miejsce – ESL Pro League Winter 2015
- 3/4. miejsce – Major DreamHack Winter 2014
- 4. miejsce – Electronic Sports World Cup 2014
- 2. miejsce – StarLadder StarSeries XI
- 1. miejsce – 1. sezon Game Show League
- 2. miejsce – StarLadder StarSeries X
- 5/8. miejsce – Major ESL One Cologne 2015
- 2. miejsce – DreamHack Summer 2014
- 1. miejsce – StarLadder StarSeries IX
- 1/6. miejsce – EMS One Katowice 2014 Online Finals
- 2/ miejsce – StarLadder StarSeries VIII
Astana Dragons (2013)
- 3. miejsce – Electronic Sports World Cup 2013
- 2. miejsce – StarLadder StarSeries VII
- 3/4. miejsce – DreamHack Bucharest 2013
- 1. miejsce – TECHLABS Cup 2013 Kyiv
Natus Vincere (2010 – 2013)
- 2. miejsce – DISTRICT Prague Challenge
- 2. miejsce – StarLadder StarSeries VI
- 3. miejsce – StarLadder StarSeries V
- 2. miejsce – Pro Gamer Series Exponor 2012
- 2. miejsce – TECHLABS Cup Ukraine 2012
- 2. miejsce – GameGune 2012
- 2. miejsce – DreamHack Summer 2012
- 2. miejsce – Copenhagen Games 2012
- 1. miejsce – TECHLABS Cup 2012 Moscow
- 2. miejsce – IEM VI Hannover
- 1. miejsce – IEM VI Global Challenge Kyiv
- 3. miejsce – MSI BEAT IT 2011
- 2. miejsce – Electronic Sports World Cup 2011
- 2. miejsce – Samsung Euro Championship 2011
- 3. miejsce – WEG eStars 2011
- 3/4. miejsce – ASUS Open Summer 2011
- 3. miejsce – GameGune 2011
- 1. miejsce – Adepto BH Open 2011
- 3. miejsce – DreamHack Summer 2011
- 1. miejsce – ASUS Open Spring 2011
- 1. miejsce – OSPL Spring 2011
- 1. miejsce – Intel Challenge Super Cup 7
- 1. miejsce – IEM V Hannover
- 4. miejsce – Europejskie finały IEM V Hannover
- 1. miejsce – DreamHack Winter 2010
- 4. miejsce – World Esports Masters 2010
- 1. miejsce – World Cyber Games 2010
- 3. miejsce – ASUS Open Summer 2010
- 3. miejsce – IEM V Global Challenge Shanghai
- 1. miejsce – Arbalet Dallas 2010
- 3. miejsce – GameGune 2010
- 1. miejsce – Electronic Sports World Cup 2010
- 2. miejsce- Arbalet Europe 2010
- 1. miejsce – Arbalet Cup BO4
- 1. miejsce – Arbalet Ukraine 2010
- 1. miejsce – IEM IV Hannover
Arbalet UA (2009 – 2010)
- 1. miejsce – Arbalet Cup Asia 2010
HellRaisers (2009)
- 2. miejsce – ASUS Open Autumn 2009
- 2. miejsce – Arbalet Ukraine 2009
DTS Gaming (2009)
- 2. miejsce – Arbalet Cup 3
- 1. miejsce – ASUS Open Spring 2009
Virtus.pro (2007 – 2008)
- 2. miejsce – Rekrut Championship 2008
- 1. miejsce – Intel Challenge Cup 2008
- 1. miejsce – ASUS Open Autumn 2008
- 1. miejsce – KODE5 Russia 2008
- 1. miejsce – Intel Challenge Cup 2007 Volgograd
- 1. miejsce – ASUS Open Winter 2008
- 2. miejsce – ASUS Open Autumn 2007
- 1. miejsce – Intel Challenge Cup 2007 Kazań
- 1. miejsce – Intel Challenge Cup 2007
- 1. miejsce – ASUS Open Summer 2007
pro100 (2004 – 2007)
- 1. miejsce – ESWC 2008 Ukraine
- 3. miejsce – ASUS Open Spring 2007
- 1. miejsce – DTS Cup 2007
- 1. miejsce – ASUS Open Winter 2007
- 1. miejsce – Netline Cup
- 1. miejsce – ASUS Open Summer 2006
- 1. miejsce – ASUS Open Winter 2006
- 3. miejsce – ASUS Open Autumn 2005
- 1. miejsce – ASUS Open Winter 2005
Reprezentacja Ukrainy
- 1. miejsce – Europejskie finały WESG 2017
- 3/4. miejsce – ClanBase NationsCup XV
- 2. miejsce – European Nations Champions 2010
2022
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2022
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
2. miejsce | Kinguin Legends 2022 |
2019
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
4. miejsce | BLAST Pro Series Madrid 2019 | |
1. miejsce | 7. sezon StarSeries i-League | |
3/4. miejsce | IEM Major Katowice 2019 | |
2. miejsce | GG.BET ICE Challenge 2019 |
2018
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
2. miejsce | BLAST Pro Series Lisbon 2018 | |
2. miejsce | 8. sezon ESL Pro League Europe | |
1. miejsce | BLAST Pro Series Copenhagen 2018 | |
2. miejsce | EPICENTER 2018 | |
2. miejsce | FACEIT Major London 2018 | |
3/4. miejsce | ELEAGUE Premier 2018 | |
1. miejsce | ESL One Cologne 2018 | |
1. miejsce | CS:GO Asia Championships 2018 | |
1. miejsce | 5. sezon StarSeries i-League | |
3/4. miejsce | 7. sezon ESL Pro League | |
3. miejsce | 7. sezon ESL Pro League Europe | |
2. miejsce | DreamHack Masters Marseille 2018 | |
2. miejsce | 4. sezon StarLadder i-League StarSeries | |
3/4. miejsce | ELEAGUE Major Boston 2018 |
2017
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
1. miejsce | Europejskie finały WESG 2017 | |
1. miejsce | DreamHack Open Winter 2017 | |
3/4. miejsce | ESL One Cologne 2017 | |
2. miejsce | Adrenaline Cyber League 2017 | |
3/4. miejsce | 3. sezon StarLadder i-League StarSeries | |
5/8. miejsce | ELEAGUE Major Atlanta 2017 |
2016
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
3/4. miejsce | EPICENTER 2016 | |
1. miejsce | ESL One New York 2016 | |
3/4. miejsce | 1. sezon ELEAGUE | |
5/8. miejsce | Major ESL One Cologne 2016 | |
2. miejsce | StarLadder i-League Invitational 1 | |
2. miejsce | DreamHack Masters Malmo 2016 | |
2. miejsce | MLG Major Championship Columbus 2016 | |
1. miejsce | 2. sezon Counter Pit League | |
3/4. miejsce | IEM Katowice 2016 | |
1. miejsce | DreamHack Open Leipzig 2016 | |
2. miejsce | StarLadder i-League StarSeries XIV |
2015
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
2. miejsce | 2. sezon ESL ESEA Pro League | |
3/4. miejsce | 2. sezon CS:GO Champions League | |
1. miejsce | IEM San Jose 2015 | |
3. miejsce | 2. sezon ESL ESEA Pro League Europe | |
2. miejsce | Major DH Open Cluj-Napoca 2015 | |
2. miejsce | Gaming Paradise 2015 | |
5/8. miejsce | Major ESL One Cologne 2015 | |
2. miejsce | 7. sezon CEVO Professional | |
1. miejsce | 1. sezon CS:GO Champions League | |
3/4. miejsce | FACEIT 2015 Stage 2 Finals | |
1. miejsce | Electronic Sports World Cup 2015 | |
1. miejsce | StarLadder StarSeries XIII | |
2. miejsce | DreamHack Open Summer 2015 | |
3. miejsce | 4. sezon Fragbite Masters | |
3/4. miejsce | Gfinity Spring Masters 2 | |
5/8. miejsce | Major ESL One Katowice 2015 | |
1. miejsce | ESL Pro League Winter 2015 |
2014
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
3/4. miejsce | Major DreamHack Winter 2014 | |
4. miejsce | Electronic Sports World Cup 2014 | |
2. miejsce | StarLadder StarSeries XI | |
1. miejsce | 1. sezon Game Show League | |
2. miejsce | StarLadder StarSeries X | |
5/8. miejsce | Major ESL One Cologne 2014 | |
2. miejsce | DreamHack Summer 2014 | |
1. miejsce | StarLadder StarSeries IX | |
1/6. miejsce | EMS One Katowice Online Finals |
2013
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
2. miejsce | StarLadder StarSeries VIII | |
3. miejsce | Electronic Sports World Cup 2013 | |
2. miejsce | StarLadder StarSeries VII | |
3/4. miejsce | DreamHack Bucharest 2013 | |
1. miejsce | TECHLABS Cup 2013 Kyiv | |
2. miejsce | DISTRICT Prague Challenge | |
2 miejsce | StarLadder StarSeries VI | |
3. miejsce | StarLadder StarSeries V |
2012
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
2. miejsce | Pro Gamer Series Exponor 2012 | |
2. miejsce | TECHLABS Cup Ukraine 2012 | |
2. miejsce | GameGune 2012 | |
2. miejsce | DreamHack Summer 2012 | |
3/4. miejsce | ClanBase NationsCup XV | |
2. miejsce | Copenhagen Games 2012 | |
1. miejsce | TECHLABS Cup 2012 Moscow | |
2. miejsce | IEM VI Hannover | |
1. miejsce | IEM VI Global Challenge Kyiv |
2011
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
3. miejsce | MSI BEAT IT 2011 | |
2. miejsce | Electronic Sports World Cup 2011 | |
2. miejsce | Samsung Euro Championship 2011 | |
3. miejsce | WEG eStars 2011 | |
3/4. miejsce | ASUS Open Summer 2011 | |
3. miejsce | GameGune 2011 | |
1. miejsce | Adepto BH Open 2011 | |
3. miejsce | DreamHack Summer 2011 | |
1. miejsce | ASUS Open Spring 2011 | |
1. miejsce | OSPL Spring 2011 | |
1. miejsce | Intel Challenge Super Cup 7 | |
1. miejsce | IEM V Hannover | |
4. miejsce | Europejskie finały IEM V Hannover |
2010
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
1. miejsce | DreamHack Winter 2010 | |
2. miejsce | European Nations Champions 2010 | |
4. miejsce | World Esports Masters 2010 | |
1. miejsce | World Cyber Games 2010 | |
3. miejsce | ASUS Open Summer 2010 | |
3. miejsce | IEM V Global Challenge Shanghai | |
3. miejsce | GameGune 2010 | |
1. miejsce | Arbalet Dallas 2010 | |
1. miejsce | Electronic Sports World Cup 2010 | |
2. miejsce | Arbalet Europe 2010 | |
1. miejsce | Arbalet Cup BO4 | |
1. miejsce | Arbalet Ukraine 2010 | |
1. miejsce | IEM IV Hannover | |
1. miejsce | Arbalet Cup Asia 2010 |
2009
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
2. miejsce | ASUS Open Autumn 2009 | |
2. miejsce | Arbalet Ukraine 2009 | |
2. miejsce | Arbalet Cup 3 | |
1. miejsce | ASUS Open Spring 2009 |
2008
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
2. miejsce | Rekrut Championship 2008 | |
1. miejsce | Intel Challenge Cup 2008 | |
1.miejsce | ASUS Open Autumn 2008 | |
1. miejsce | KODE5 2008 Russia | |
1. miejsce | Intel Challenge Cup 2007 Volgograd | |
1. miejsce | ASUS Open Winter 2008 | |
1. miejsce | ESWC 2008 Ukraine |
2007
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
2. miejsce | ASUS Open Autumn 2007 | |
1. miejsce | Intel Challenge Cup 2007 Kazań | |
1. miejsce | Intel Challenge Cup 2007 | |
1. miejsce | ASUS Open Summer 2007 | |
3. miejsce | ASUS Open Spring 2007 | |
1. miejsce | DTS Cup 2007 | |
1. miejsce | ASUS Open Winter 2007 |
2006
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
1. miejsce | Netline Cup | |
1. miejsce | ASUS Open Summer 2006 | |
1. miejsce | ASUS Open Winter 2006 |
2005
Zespół | Zajęte miejsce | Turniej |
3. miejsce | ASUS Open Autumn 2005 | |
1. miejsce | ASUS Open Winter 2005 |
OSIĄGNIĘCIA INDYWIDUALNE
- Został uznany 16. najlepszym graczem CS:GO 2013 roku.
- Został uznany 15. najlepszym graczem Counter-Strike’a 2011 roku.
- Został uznany 5. najlepszym graczem Counter-Strike’a 2010 roku.