Respawn.pl

ESEA i ESL startują z Mountain Dew League

Autor: Sergiusz Lelakowski

Organizatorzy dwóch najważniejszych lig, czyli ESL i ESEA rozpoczęli współpracę ze znaną marką napojów gazowanych, czego wynikiem jest Mountain Dew League. To szansa dla amatorskich zespołów na grę w ESL Pro.

Ta liga jest jedną z najważniejszych na świecie. Zaraz za nią widnieje ESEA Premier, która teraz będzie znana jako Mountain Dew League. Udział w niej otworzy swoistą furtkę do ESL Pro League.

Najważniejszą wieścią jest to, że Premier rozszerza swoją “objętość” z 17 drużyn do 24 zespołów, z czego 22 najlepsze wybrane zostaną z aktualnie trwającej, rozgrywanej ligi, a pozostałe powalczą o sloty w “Kwalifikacjach Ostatniej Szansy” w swoim regionie. Odbędą się one w dniach 27-28 sierpnia br.

Kulminacją ośmiotygodniowej rywalizacji ma być Mountain Dew Global Challenge, LAN-owy event w którym zagra 8 najlepszych drużyn ze wspomnianej ligi. Wygląda to w następujący sposób

  • Ameryka Północna– 2 najlepsze zespoły z Premier
  • Europa – 2 najlepsze zespoły z Premier
  • Brazylia – 1 zespół (zwycięzca ze swojego regionu)
  • Australia – 1 zespół (zwycięzca ze swojego regionu)
  • Azja – 1 zespół (zwycięzca ze swojego regionu)
  • Afryka Południowa– 1 zespół (zwycięzca ze swojego regionu)

Do Mountain Dew League przystąpić może każda drużyna – wystarczy, że bierze udział w rozgrywkach aktualnego sezonu ESEA Premier. Stawka jest wysoka, bowiem najlepsza drużyna na Mountain Dew Global Challenge automatycznie awansuje do prawdopodobnie największej ligi na świecie, czyli ESL Pro League.