Respawn.pl

ESL startuje z esportsTV

Autor: Sergiusz Lelakowski

W maju rusza prawdziwa gratka dla nas, fanów e-sportu. ESL uruchamia kanał, w którym będziemy mogli oglądać rozgrywki 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

W Polsce już kilkakrotnie byliśmy świadkami pojawienia się e-sportu w telewizji. Finały Dreamhack Masters 2014, czy jeden z większych turniejów League of Legends oglądała cała masa Polaków nawet nie zainteresowanych tematem. Teraz, dzięki uruchomieniu tej usługi wspólnie z MTG na platformie Viasat sport elektroniczny będzie mógł dotrzeć do jeszcze większej liczby odbiorców.

Początkowym targetem ESL’a są kraje nordyckie i bałtyckie, jednak nie będzie wielką przesadą, jeśli założymy że w niedalekiej przyszłości ESL poszerzy swoje zasięgi.

„Od zawsze naszym marzeniem było zrobienie z e-sportu  najbardziej popularnego sportu na świecie, i dzięki uruchomieniu esportsTV to okazja, by wykonać krok w jego osiągnięciu. Transmisja nowych i już istniejących materiałów umożliwi dalsze popularyzowanie e-sportu i realizowanie naszego celu, jakim jest dotarcie do każdego gracza na świecie”. – mówił CEO ESL, Ralf Reichert.

W ramach kanału esportsTV będzie można oglądać rozgrywki Intel Extreme Masters, ESL One oraz ESL Pro League. Dodatkowo organizacja zapowiada dalszą współpracę z Twitch, Azubu, Hitbox oraz Yahoo.

Może w niedalekiej przyszłości za oglądanie major’ów CS:GO w telewizji możliwe będzie dropienie skrzynek?