Respawn.pl

Strona główna » European Minor: CSGL z awansem!

European Minor: CSGL z awansem!

Autor: Sergiusz Lelakowski

Zakończyły się pierwsze zamknięte kwalifikacje do Europejskiego Minora, który odbędzie się podczas tegorocznego DreamHack Tours w dniach 14 – 16 maja. Wśród drużyn, jakie spróbowały się w zmaganiach, były dwie polskie. Jedna z nich, CSGL, może – i powinna – być zadowolona.

Ekipa, której członkiem jest Michał “MICHU” Müller, wicemistrz pierwszego oficjalnego turnieju 1vs1 w historii CS:GO, HTC 1v1 Invitational by PGL, rozegrała wczoraj dwa wspaniałe spotkania, ewidentnie górując najpierw nad duńskim CPH Wolves, a następnie, w nie gorszym stylu, pokonując niespodziankę DreamHack Malmö 2016, szwedzkie GODSENT i zapewniając sobie tym samym miejsce w tytułowych rozgrywkach. Team AGG natomiast, również przystępujący do zawodów, po zasłużonym triumfie nad chłopakami z n0_0org, zmuszony był uznać wyższość swojego następnego, kluczowego rywala, formacji HellRaisers, w związku z czym podobnego awansu niestety nie zdobył. A szkoda, bo było blisko, w końcu pojedynek zakończył się wynikiem 1:2 na niekorzyść rallena i spółki.

Prócz zawodników CSGL, miejsce w Minorze wywalczyli sobie reprezentanci dignitas, SK i właśnie HellRaisers. Czterech pozostałych finalistów poznamy podczas kolejnych kwalifikacji – te już na dniach.