Respawn.pl

Strona główna » Female Stars Championship trwa

Female Stars Championship trwa

Autor: Sergiusz Lelakowski

Wczoraj w Petersburgu (Rosja) wystartowały finały StarLadder Female Stars Championship, w którym po dwie najlepsze drużyny żeńskie z Europy i rejonu CIS grają o 10 tys. dolarów.

Po fazie online, która odbyła się w połowie czerwca, awans do finałów Female Stars wywalczyły Reason Gaming Female i EYESPORTS Female (CIS) oraz Team Secret i Team Heaven (Europa). Polki z ALSEN Female odpadły w drugiej rundzie przegranych fazy online, przegrywając z LGB.Female wynikiem 0:2.

Finały turnieju, również rozgrywane w systemie podwójnej eliminacji, dzisiaj wchodzą w decydującą fazę. Po półfinałach wygranych kolejno przez Team Heaven i Team Secret oraz meczu zwycięzców, który dał Julii “juliano” Kiran i spółce bezpośredni awans do wielkiego finału, dziś zostanie rozstrzygnięte, kto zabierze do domu czek na 5 tys. dolarów.

Za nami jest już spotkanie drabinki przegranych, w którym dwie rosyjskie drużyny – EYESPORTS i Reason zawalczyły o utrzymanie w turnieju. Mecz zakończył się na korzyść tych drugich wynikiem 2:1.

Przed momentem rozpoczął się finał dolnej drabinki rozgrywany pomiędzy Heaven a Reason. Transmisja dostępna na kanale StarLaddera w języku angielskim. Zwycięzca meczu zagra z Secret o 17:30.

Podział puli nagród:

  • 1 miejsce – 5 tys. dolarów
  • 2 miejsce – 3 tys. dolarów
  • 3-4 miejsce – 1 tys. dolarów