Respawn.pl

Strona główna » Finały ESL Pro League w Wielkiej Brytanii

Finały ESL Pro League w Wielkiej Brytanii

Autor: Sergiusz Lelakowski

W mediach pojawiły się pierwsze informacje na temat finałów trzeciego już sezonu ESL Pro League. ESL ujawniło, że gospodarzem turnieju offline będzie Wielka Brytania.

Finały pierwszego sezonu ESL Pro League, były dla Nas szczególnie ważne. To właśnie wtedy, zawodnikom Virtus.pro udało się dotrzeć do samych półfinałów wydarzenia i tym samym zdobyć 3-4 miejsce (razem z Counter Logic Gaming) i nagrodę pieniężną w wysokości 25,000 $. Pierwszą pozycję zajęła szwedzka drużyna fnatic, co zapoczątkowało ich serię zwycięstw również w drugim sezonie.

Gospodarzem finałów ESL Pro League Season 3 okazała się być Wielka Brytania. To już kolejny raz, kiedy UK zostało hostem międzynarodowych turniejów e-sportowych (DreamHack Open). Rozgrywki finałowe rozpoczną się i potrwają od 12 do 15 maja, jednak pierwsze mecze będziemy mieli szanse obejrzeć już 9 lutego. W tym sezonie wezmą udział 24 zespoły z Europy oraz Ameryki Północnej.

Na serię ESL Pro League na rok 2016 zostało przeznaczone 1,5 miliona dolarów, co znacznie przewyższa kwotę, która została uznana na poprzedni rok.