Respawn.pl

Strona główna » HellRaisers zagra w finałach CEVO Gfinity Season 9

HellRaisers zagra w finałach CEVO Gfinity Season 9

Autor: Sergiusz Lelakowski

W ostatnich kwalifikacjach do CEVO Gfinity Season 9 wygrywa HellRaisers, gwarantując sobie slot w tegorocznych finałach, które odbędą się w przyszłym tygodniu w Londynie. Wciąż nie wiadomo, kto zagra w miejsce Na’Vi.

Finały CEVO Gfinity Season 9 wystartują już 28 kwietnia w Londynie z pulą nagród wynoszącą 125 000 dolarów. 8 drużyn, w tym zwycięzcy poprzedniego sezonu – Virtus.pro, zagrają w fazie grupowej BO3 i play-offach BO5 z wielkim finałem 1 maja.

HellRaisers zapewniło sobie udział w turnieju po wygranym finale kwalifikacji z Epsilon eSports wynikiem 2:0 (16:14 de_mirage; 16:21 de_cache).

Będzie to zarazem pierwszy od dłuższego czasu LAN z udziałem HellRaisers w pełnym składzie. Słowacka drużyna w ostatnich miesiącach borykała się z problemem brakujących graczy, jednak niedawno skład uzupełnili Patrik „Zero” Žúdel i Vlаdуslаv „bondik” Nеchуроrchuk.

Oprócz tego udział w turnieju wezmą: wyżej wspomniane Virtus.pro, zaproszone Tempo Storm, Team Dignitas z poprzednich kwalifikacji europejskich, a także amerykańskie drużyny OpTic Gaming, Selfless Gaming i Splyce. Wcześniej zaproszenie otrzymało także Na’Vi, ale drużyna je odrzuciła w związku z brakiem czasu i kontuzją GuardiaNa. Jeszcze nie wiadomo, kto zagra w miejscu ukraińskiej formacji.