Respawn.pl

Strona główna » Immortals na pierwszym miejscu Dreamhack Summer 2016!

Immortals na pierwszym miejscu Dreamhack Summer 2016!

Autor: Sergiusz Lelakowski

W finale spotkały się ze sobą drużyny Ninjas in Pyjamas i Immortals. Po bardzo intensywnym meczu pełnym wielu comebacków, znamy już zwycięzcę tego turnieju. Z pucharem i 50 000 $ do domu wracają panowie z Immortals.

Droga do finału nie była usłana różami, i obie formacje zaliczyły drobne wpadki. NiP po wygranym pierwszym meczu przeciwko Epsilon uznał potem wyższość GODSENT. Immortals zaś zaczęło słabo w pojedynku z SK, lecz szybko się “odkuli” pokonując ENCE 2:0.

W półfinale Ninjas wyszło górą ze starcia z Astralis. Po bardzo ciężkich trzech mapach, z czego ostatnia, Cobblestone zakończyła się “bliskim” wynikiem 14:16, Szwedzi mieli już zagwarantowany finał. Immortals do pojedynku z NiPem zakwalifikowało się pokonując wcześniej GODSENT. Mecz był równie ciężki, acz ekipie pronaxa wyraźnie nie leżał Train, będący decydującą mapą. Po stronie CT wygrali tu zaledwie dwie rundy. W trakcie tego BO3 mogliśmy być świadkami dwóch kos od ShOOWTIME’a.

https://www.youtube.com/watch?v=ZllYDz74vX4

Nadszedł czas wielkiego finału turnieju Dreamhack ZOWIE Open Summer 2016. Mecz rozpoczął się na Cache, gdzie do połowy widzieliśmy 9:6 dla Immortals. W finalnej połówce mapy Brazylijczycy ponownie wygrali pistoletówkę, co wkrótce doprowadziło do wyniku 14:7. Ninjas udało się zdobyć jeszcze kilka punktów, lecz ostatecznie to “nieśmiertelni” domknęli mapę Cache wynikiem 16:10.

Kolejnym polem bitwy było Mirage. Miejsce, w którym NiP dokonało potężnego comebacka. Rozpoczęli fatalnie, ugrywając zaledwie 3 rundy, a więc na koniec pierwszej połowy widzieliśmy 12:3. W następnej Immortals znowu wygrało pistoletówkę, przez co wydawało nam się, że wynik jest już przesądzony. I tutaj wkroczył do akcji Forest.

https://www.youtube.com/watch?v=bzZfSc1bbFc

Mając 12 HP na koncie domknął dosyć chaotyczne wejście na bombsite, resetując fundusze swoich przeciwników i umożliwiając drużynie dalszą grę. W ten sposób uzyskali aż 10 rund. Niestety, cały misterny plan poszedł na marne. Przy wyniku 13:14 Brazylijczycy przebudzili się z letargu i zauważyli w końcu luki w zespole Szwedów. Umożliwiło im to zamknięcie meczu z wynikiem 13:16.

Immortals zostali zwycięzcami Dreamhack ZOWIE Open Summer 2016, zgarniając trofeum i 50 000 $!