Respawn.pl

Strona główna » Kolejne spotkania UCC. Polacy z AGG podejmują Gambit!

Kolejne spotkania UCC. Polacy z AGG podejmują Gambit!

Autor: Sergiusz Lelakowski

Dzisiejszego popołudnia zostaną rozegrane kolejne mecze w ramach Uprise Champions Cup – Season 4. Polscy kibice na pewno nie będą mogli narzekać na brak emocji, gdyż w jednym ze spotkań wystąpią zawodnicy Teamu AGG.

Dla Hypera i jego kolegów będzie to drugi pojedynek w ramach UCC. 21 marca pokonali oni finlandzką formację ENCE 2:0 (16:10 dust, 16:6 overpass). Ich dzisiejszym rywalem jest Gambit Gaming, który w ostatnim czasie jest na fali wznoszącej. Zespół, w którym występuje m.in. Dosia odniósł zwycięstwo w pierwszej kolejce nad brytyjskim fm-eSports 2:1.

Warto wspomnieć, że obie drużyny zmierzyły się ze sobą cztery dni temu. Wtedy lepsi okazali się zawodnicy, u których pozycję in-game leadera pełni hooch. Wygrali oni dwie mapy (16:14 mirage, 16:9 train), a samo spotkanie odbyło się w ramach kwalifikacji do ECS. Polacy są głodni rewanżu i na pewno zrobią wszystko, żeby wyjść zwycięsko z tego starcia. Mecz rozpocznie się o 15:30. Jeżeli Team AGG pokona dziś Gambit Gaming zagwarantuje sobie awans do kolejnej fazy tego turnieju. W przypadku porażki Polacy zmierzą się w decydującym pojedynku z fińskim ENCE.

 

Skład Team AGG:

[flag pl]Karol „rallen” Rodowicz[/flag]

[flag pl]Damian „Furlan” Kisłowski[/flag]

[flag pl]Dominik „GruBy” Świderski[/flag]

[flag pl]Bartosz „Hyper” Wolny[/flag]

[flag pl]Karol „repo” Cybulski[/flag]

 

Skład Gambit Gaming:

[flag ru]Dmitry „hooch” Bogdanov[/flag]

[flag ru]Mihail „Dosia” Stolyarov[/flag]

[flag kz]Rustem „mou” Tlepov[/flag]

[flag kz]Dauren „AdreN” Kystaubayev[/flag]

[flag fi]Jan „wayLander” Rahkonen[/flag]

 

Ponadto zostaną dziś rozegrane jeszcze dwa inne pojedynki. FlipSid3 Tactics podejmie rosyjskie Method (o godzinie 18:00), a Nostalgie stanie naprzeciw SK Gaming (o godzinie 21:00). Będą to pierwsze mecze tych drużyn w czwartym sezonie Uprise Champions Cup.

W turnieju tym poza AGG bierze udział jeszcze jeden Polski zespól, Lounge Gaming. Michu i spółka po jednym spotkaniu zajmują pierwsze miejsce w grupie C. Pula nagród w UCC wynosi 40 000$ dolarów a jej podział wygląda następująco:
1 miejsce – 25 000$
2 miejsce – 10 000$
3-4 miejsce 2 500$

 

Wszystkie spotkania będzie można obejrzeć na oficjalnym streamie UCC.

 


 

AKTUALIZACJA – 18:14

Polacy mimo bardzo dobrego początku ulegli Gambit Gaming 2 do 1. Na Inferno, które było pierwszą mapą, Team AGG było zdecydowanie górą. Pokonali swoich przeciwników 16 do 10. Po krótkiej przerwie przenieśliśmy się na dusta gdzie po 30 rundach na tablicy wyników zobaczyliśmy wynik 15:15. W dogrywce Dosia i spółka zachowali zimną krew i doprowadzili do remisu w mapach. Decydujące starcie, które wyłoniło zwycięzce grupy B, odbyło się na mapie de_train. Niestety Polacy z Team AGG nie potrafili przeciwstawić się Gambit Gaming i z 11 rundami na koncie spadli do “drabinki przegranych” w której w decydującym, eliminacyjnym, spotkaniu zmierzą się z ENCE. Polakom w tym turnieju już raz udało się pokonać Finów więc liczymy, że uda im się to powtórzyć. Mecz odbędzie się już w ten piątek o godzinie 18:00.

Gambit Gaming vs Team Agg
2:1
inferno – 11:16
dust – 19:17
train – 16:11