Respawn.pl

Strona główna » Legia Warszawa nie zainwestuje w Kinguin

Legia Warszawa nie zainwestuje w Kinguin

Autor: Sergiusz Lelakowski

Od jakiegoś czasu cały Team Kinguin przebywa na stadionie zespołu Legii Warszawa, gdzie wraz z zespołem uczestniczą w bootcampie. Wiele zachodnich drużyn piłkarskich inwestuje w e-sport, istniała więc szansa, że podobnie będzie na naszym rodzimym podwórku. Tak się jednak nie stanie.

Zespół informował swoich fanów przez Facebooka oraz Snapchat, iż przebywają na bootcampie. Przez dłuższy czas nie informowali, gdzie się znajdują, jednak coraz więcej zdjęć i filmów wyraźnie dawały znać o obecności drużyny na stadionie Legii Warszawa. Pojawiały się głosy, że gigant ze stolicy mógł zainwestować w polską drużynę – szczególnie, iż to zjawisko nie jest czymś nowym. Do tej pory w e-sport zainwestowały takie zespoły jak Manchester United, czy FC Schalke 04.

Skontaktowaliśmy się z przedstawicielami Team Kinguin i jednoznacznie zaprzeczyli, żeby jakiekolwiek rozmowy na ten temat były prowadzone. Na pytanie o możliwość zaistnienia współpracy Legii ze wspomnianą polską drużyną CS:GO otrzymaliśmy odpowiedź zwrotną, że: na czas bootcampu wynajęliśmy pomieszczenia od Legii, stąd zdjęcia właśnie np. ze stadionu. 

Wygląda na to, że przyjdzie nam jeszcze poczekać na dzień, w którym tradycyjna drużyna sportowa zainwestuje w sport elektroniczny. Szkoda – potwierdzona informacja o współpracy była by oznaką świadomości zjawiska, jakim jest e-sport.