Respawn.pl

Strona główna » LeiSuRe triumfatorem Mistrzostwach Niemiec

LeiSuRe triumfatorem Mistrzostwach Niemiec

Autor: Sergiusz Lelakowski

Po kilku tygodniach zaciętej rywalizacji poznaliśmy zwycięzcę wiosennej edycji Mistrzostw Niemiec na platformie Counter-Strike: Global Offensive. Złote medale powędrowały na szyje zawodników LeiSure, którzy w finale pokonali popularne ALTERNATE aTTaX.

W turnieju organizowanym przez ESL Niemcy udział brało łącznie osiem ekip. W pierwszym etapie rywalizacja toczyła się w ramach fazy grupowej. Siódmego maja kibice mieli okazję oglądać na zawodach offline najlepszą czwórkę. Oprócz wspomnianych finalistów, były to także drużyny FAB Games eSport oraz PENTA eSports.

Playoffy w Duisburgu rozpoczęły się od półfinałowego starcia LeiSuRe z FAB Games eSport. Manuel “mnL” Oberlein wraz z kolegami udowodnił, że świetna gra w fazie zasadniczej nie była przypadkiem i że jego formacja celuje w pierwsze miejsce. Ostatecznie padł wynik 2:1 (16:12 de_cache, 8:16 de_cobblestone, 16:7 de_train).

W drugim półfinale mieliśmy sporą niespodziankę. PENTA eSports, które musiało wystąpić w rezerwowym zestawieniu, przegrało z Alternate 0 do 2. Na de_dust2 padł wynik 16:8, natomiast de_cobblestone 16:6.

W decydującym meczu LeiSure wygrało 2 do 1(6:16,16:11, 16:12) i zgarnęło główną nagrodę w postaci 7,500 Euro. Przegrani sobotniego finału zabiorą do swoich domów czek na 3,400 Euro.