Respawn.pl

n0rb3r7⁠ wraca do aktywnego składu Virtus.pro

Autor: Krzysztof Sarna

Dzieje się w kadrze Virtus.pro. Finalnie jednak mowy o kadrowej rewolucji nie ma, gdyż takie ruchy były zapowiadane miesiąc temu. David “⁠n0rb3r7⁠” Danielyan wraca do aktywnego składu. Tak więc rosyjska organizacja nie pozostała długo bez piątego zawodnika, a zasadniczo nie było nawet takiego momentu. 

n0rb3r7 ponownie w aktywnej piątce VP

Wszystko swoje korzenie ma w zapowiadanym już od miesiąca rozstaniu się Alexeya “Qikerta” Gloubeva i Virtus.pro. Zakończony wczoraj turniej Gamers8 był tym ostatnim w wykonaniu Kazacha, który jest już na ławce rezerwowych VP. Do aktywnego składu wraca za to n0rb3r7, który przesiadywał na rezerwie od czerwca z powodu kontuzji. Tym samym ominął FiReLEAGE Battle, Gamers8, a także kilka innych wydarzeń online. 

Dołączenie Nikolaya “mira” Bityukova w czerwcu na długoterminowym kontrakcie w lipcu miało zająć miejsce Qikerta, ale dopiero co wywołana do tablicy kontuzja n0rb3r7a siłą rzeczy zmusiła organizację do kontynuacji gry z Qikertem. 

CZYTAJ TAKŻE: Wykasuj swoje dane z internetu, czyli Incogni

Virtus.pro nieustannie próbowało i walczyło o powrót do formy. Trzeba sobie powiedzieć jasno i otwarcie, że od momentu wygrania IEM Rio Majora jeszcze pod szyldem Outsiders formacja nie utrzymała formy. Nie udało się awansować na BLAST.tv Majora w Paryżu po tym, jak trzykrotnie przegrali podczas turnieju RMR. Pojawiła się nawet zmiana. Dodano Aleksandra “KaiR0N-a” Anashkina, a później się z nim rozstano. Od momentu dodania do składu mira władze organizacji oraz kibice pokładają spore nadzieje w poprawie gry. 

Od początku dawaliśmy jasno do zrozumienia, że David pozostaje częścią głównego składu CS:GO. Gdy tylko wyleczył kontuzję, natychmiast przywróciliśmy do go zespołu. Chciałbym podziękować Alexeyowi “Qikertowi” Golubevovi za jego profesjonalizm i poświęcenie. Jego występ w Rijadzie po raz kolejny udowodnił, że jest zawodnikiem wysokiego kalibru. Aczkolwiek teraz wracamy do wariantu składu, z którym planujemy pracować w dłuższej perspektywie – mówił Nikolai Petrossian, CEO Virtus.pro. – Chciałbym przybliżyć tę decyzję. Po zeszłorocznych wynikach BLAST Premier znaleźliśmy się na rozdrożu. Początkowo zarząd klubu oraz sztab szkoleniowy (w skład którego wchodzili wówczas Jame i dastan, a teraz dołączył do nich PASHANOJ) planowali zastąpić Qikerta, ale w ostatniej chwili sztabowi trenerskiemu udało się przekonać zarząd, że zmiana Davida będzie skuteczniejsza. Okazało się to niefortunną decyzją, przez którą straciliśmy ponad sześć miesięcy – kontynuował. 

Qikert dokładnie 14 lipca ogłosił, że jego czas w Virtus.pro dobiega końca. Kazach wraz z organizacją doszli do porozumienia w kwestii składania ofert z innych zespołów. Tak więc Gamers8 było ostatnim turniejem Golubeva w barwach VP. Z kolei przed starym-nowym składem Virtus.pro m.in. występ w osiemnastym sezonie ESL Pro League, Roobet Cup 2023 czy globalnych finałach FiReLEAGUE 2023.

Skład Virtus.pro prezentuje się teraz następująco:

  • Dzhami “⁠Jame⁠” Ali
  • Evgenii “⁠FL1T⁠” Lebedev
  • Petr “⁠fame⁠” Bolyshev
  • Nikolay “⁠mir⁠” Bityukov
  • David “⁠n0rb3r7⁠” Danielyan
  • Dastan “⁠dastan⁠” Akbayev – trener
  • Alexey “⁠Qikert⁠” Golubev – ławka rezerwowych