Respawn.pl

Strona główna » NiP wygrywa grupę B ELEAGUE

NiP wygrywa grupę B ELEAGUE

Autor: Sergiusz Lelakowski

Europejsko-amerykańska rywalizacja w ramach grupy B podczas ligi ELEAGUE zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem tych pierwszych. Ninjas in Pyjamas oraz G2 powalczą dalej w prestiżowej lidze, natomiast OpTic Gaming oraz Selfless muszą zadowolić się pozycjami 3-4. 

Faza grupowa została zdominowana przez francuskich zawodników G2. Scream i spółka wygrali wszystkie swoje mecze, nie dając żadnych szans rywalom. Na drugim miejscu skończyli reprezentanci NiP, którzy dwa razy przegrali europejskie derby, ale w spotkaniach z Amerykanami i Kanadyjczykami nie mieli problemów.

Playoffy koszyka B rozpoczęły się od ponownego zwycięstwa G2 z Selfless oraz wygranej Szwedów z NiP przeciwko OpTic Gaming 2:1. Tym samym potwierdziła się dominacja Starego Kontynentu nas drużynami zza oceanu.

W finale drabinki wygranych triumfowało Ninjas in Pyjamas. Na de_cache padł wynik 16:9. natomiast na de_train 16:3. Get_Right i spółka awansowali bezpośrednio do fazy pucharowej, natomiast G2 będzie musiało o to walczyć w dodatkowych eliminacjach dla drużyn z drugich miejsc.

W przyszłym tygodniu swoje spotkania rozgrywać będzie grupa C. SK Gaming, NRG eSports, Counter Logic Gaming oraz Astralis.