Respawn.pl

Strona główna » Polski akcent w hazardowym zamieszaniu – TheNitroZyniak i csbetgo.com

Polski akcent w hazardowym zamieszaniu – TheNitroZyniak i csbetgo.com

Autor: Sergiusz Lelakowski

Serwis Youtube to źródło ciekawych, oryginalnych filmików, a także centrum internetowych twórców. Wyróżniające się spośród monotoniczności kanały mają szansę nie tylko zdobyć ogromną popularność, lecz także niemałe pieniądze.

Tam, gdzie pojawia się zarobek nie może zabraknąć kłótni, sporów i konfliktów. Na scenie polskiego Youtube tak zwane “dramy”, czyli po prostu dramatyczne, szokujące sytuacje związane z internetowymi twórcami są na porządku dziennym. Ostatnio głośno było o “wojnie youtuberów”, a konkretniej walce pomiędzy Atorem, a Gimperem. Cała ta sytuacja ucichła, a wrzawa na serwisie opadła już po kilku tygodniach.

Względy spokój był zachowany aż do wczoraj kiedy to autor kanału “Mervo” opublikował film dotyczący w głównej mierze dwóch popularnych youtuberów – TheNitroZyniak oraz IsAmUxPompa członków nieoficjalnej grupy “PompaTeam“. W związku z ostatnimi głośnymi sytuacjami związanymi z hazardem w grze Counter Strike Global Offensive, między innymi zbanowaniem jednego z największych streamerów hazardowych – PhantomL0rda, wszyscy zaczęli węszyć temat również w obrębie polskiej części społeczności Youtube.

https://www.youtube.com/watch?v=Id-Y8vv8HD8

Mervo w swoim filmie postanowił przyjrzeć się stronie oferującą gry hazardowe w walucie skinów broni z Counter Strike – csbetgo.com. Markę tą promowali w głównej mierze TheNitroZyniak oraz IsAmUxPompa. Z jego śledztwa wynika, że strona csbetgo.com jest zarejestrowana na serwis pocztowy o nazwie “thenitrozyyq.nazwa.pl“. Sama nazwa jest wyjątkowo zbliżona do pseudonimu jednego z twórców, z tego powodu Mervo zaczął szukać głębiej.

Natrafił na strony, które są związane z całym PompaTeamem.

  • www.pompateam.pl
  • www.thenitrozyniak.pl
  • www.pompateamspeak.pl
  • www.pompamt2.pl

Bez nazwy-1

Wszystkie te serwisy łączy jeden fakt, połączone są za pomocą jednego serwera pocztowego o nazwie “thenitrozyyq.nazwa.pl”, ten sam na którym znajduje się serwis hazardowy csbetgo.com, co ciekawe po opublikowaniu filmu przez Mervo adres serwera pocztowego został zmieniony na inny. Wszystkie serwisy współdzielą także ten sam, zlokalizowany na Ukrainie, serwer. Informacja o tym, że Nitro może być właścicielem strony pojawiła się już na początku tego roku kiedy to csbetgo.com borykało się z awarią techniczną i użytkownicy dostawali maile właśnie z wcześniej wymienionego serwera pocztowego.

Kilka godzin później na kanale “Okiem Fabiana” opublikowano film o nawiązującym do tej całej sytuacji tytule “DRAMA Mervo vs NitroZyniak (nowe fakty)”, w którym autor przeprowadza wywiad zarówno z samym NitroZyniakiem, jak i IsAmUxPompa. W wywiadzie Panowie, specjalnie nie przebierając w słowach, tłumaczą, że nie byli współwłaścicielami serwisu a jedynie udostępniali kupioną przez nich domenę.

Według ich wersji Nitro wykupił tą domenę jakiś czas wcześniej by móc stworzyć serwis oferujący gry hazardowe. Nie posiadał on jednak odpowiednich umiejętności technicznych, dlatego też wspólnie z Isamu porzucili ten projekt. Do Nitro miał zgłosić się znajomy który zaproponował im stworzenie takiej strony na jego warunkach. On miał być właścicielem, zaś Nitro miał użyczyć domenę i wraz z Isamu mieli odpłatnie reklamować cały serwis. Jak Nitro sam mówi “2 000 dostawaliśmy czasem za film”. Youtuberzy mieli otrzymywać równowartość podanych kwoty w skinach. “Kto więcej zapłaci to Ci film puszczę”, jak można usłyszeć w wywiadzie. Reasumując wywiad na kanale “Okiem Fabiana”, TheNitroZyniak i IsAmUxPompa twierdzą, że nie są właścicielami, a tylko promotorami serwisu csbetgo.com

https://www.youtube.com/watch?v=5Pbda4kqqrk

Właściciel strony ma bezpośrednio dostęp do kodu źródłowego strony. W bardzo prosty sposób można manipulować wynikami, rezultatami i w ten sposób doprowadzić do wygrania puli konkretnej osoby. Ponad to będąc właścicielem mamy również dostęp do botów, co za tym idzie mamy dostęp do skinów. Przykładem tej sytuacji jest zbanowany PhantomL0rd, o tej sytuacji możecie przeczytać tutaj. Na chwilę obecną nie istnieją żadne dowody które wskazywałyby, że członkowie PompaTeam w jakikolwiek sposób manipulowali czy choćby znali wyniki losowań na csbetgo.com. Nie ulega jednak wątpliwości, że Nitro był właścicielem domeny o czym zarówno on jak i żaden członek PompaTeam nigdy nie informował.

Na kanale Boxdela wczoraj wieczorem również pojawił się krótki wywiad z Nitro oraz Isamu gdzie potwierdzają przedstawioną wcześniej wersję.

https://www.youtube.com/watch?v=0YBmTp0lKZY