Respawn.pl

Strona główna » Poznaliśmy rywali Polaka na ESL Challenger Melbourne!

Poznaliśmy rywali Polaka na ESL Challenger Melbourne!

Autor: Maciek Paszkiewicz
F1KU, CS:GO

Poznaliśmy podział grup na ESL Challenger Melbourne i wiemy już z kim zmierzy się m.in. OG, gdzie gra Maciej “F1KU” Miklas. Rywalami drużyny Polaka będą Entropiq, EG.PA oraz Wings Up.

Zbliża się ESL Challenger Melbourne

Wielkimi krokami zbliża się ESL Challenger Melbourne, które przewidziano na dni 2-4 września. Turniej odbędzie się w Australii i weźmie w nim udział aż osiem ekip. Te powalczą o pulę nagród wynoszącą aż 100 000 dolarów. Turniej zostanie podzielony na dwie czteroosobowe grupy, a w nich rywalizacja będzie przebiegać w formacie podwójnej eliminacji. Następnie czekają nas play-offy zwieńczone wielkim finałem – miejmy nadzieję, że z udziałem Polaka.

W turnieju zagra bowiem OG, a barw tej organizacji broni Maciej “F1KU” Miklas. Polski zawodnik trafił tam w maju tego roku i od tego czasu wystąpił na dwóch LAN-ach, a podczas finałów BLAST Premier Spring 2022 zajął razem z drużyną 3-4 miejsce. Teraz podczas ESL Challenger Melbourne będą celowali w zwycięstwo, ale konkurencja jest dość spora i na pewno nie będzie o to prosto.

CZYTAJ TAKŻE: Legendarna organizacja w sporym kryzysie. Jak ważny dla Astralis był dev1ce?

Podział na grupy

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, a do zbioru A trafiło OG, które zagra jeszcze z Entropig, EG.PA oraz Wings Up. O ile F1KU i spółka są faworytami do wyjścia z grupy, a także wygrania całego turnieju, tak nie mogą lekceważyć rywali, ponieważ w grupie B są:

  • Imperial
  • paiN
  • ORDER
  • VERTEX

OG nie jest więc jedyną drużyną z TOP 30 rankingu HLTV i na pewno musi tutaj uważać na konkurencję w postaci Impreial, do którego dopiero co dołączył chelo. Czy brazylijska drużyna jest w stanie zagrozić drużynie F1KU?