Respawn.pl

Strona główna » rain: "Maikelele musiał odejść"

rain: "Maikelele musiał odejść"

Autor: Sergiusz Lelakowski

Zaraz po MLG Columbus 2016 Mikail ‘Maikelele’ Bill ogłosił, iż opuszcza szeregi FaZe Clan. Obiecał, że po powrocie do domu wyda na ten temat oświadczenie, tak się jednak nie stało. Dzisiaj Håvard ‘rain’ Nygaard przybliżył kulisy całej tej sytuacji.

FaZe Clan odpadło z MLG Columbus 2016 w fazie grupowej w decydującym meczu z Fnatic. Dzień później do fanów sceny Counter-Strike dotarła zła wiadomość – były zawodnik Ninjas in Pyjamas, a do niedawna FaZe Clan’u opuścił szeregi założonej przez siebie drużyny.

rain

FaZe Rain 2.0?

W wywiadzie przeprowadzonym dla serwisu Esport Aftonbladet rain wspomina byłego członka zespołu.

Dlaczego wybraliście KioShiMę?
rain: Potrzebowaliśmy prawdziwego “teamplayer’a”, kogoś, komu bardzo zależy na zwycięstwie, kogoś, kto zrobi wszystko dla swojej drużyny.

Rozumiem, że to jest to czego brakowało u Maikelele’go?
rain: Nie, po prostu mieliśmy kilka kłótni z Billem w zespole i dosyć ciężką atmosferę.

Toksyczna atmosfera może podzielić zawodników, przez co gra staje się bardziej indywidualna i wygrana na takim szczeblu staje się bardzo ciężka, a wręcz nieosiągalna. Swego czasu Christoper “GeT_RiGhT” Alesund z Ninjas In Pyjamas, zapytany o powód wyrzucenia Maikelele z zespołu odpowiedział krótko “nie dogadywaliśmy się”. Można więc założyć, iż to jest główny motyw opuszczenia FaZe Clan przez omawianego zawodnika.

Sam Mikail Bill określił na twitterze tą decyzję jako “niezupełnie należącą do niego”.