Respawn.pl

Strona główna » Ranking bukmacherów 2023

Ranking bukmacherów 2023

Autor: Michał Maćkowski

Obstawianie esportu to dzisiaj popularna forma rozrywki i rywalizacji, a jednym z najłatwiejszych sposobów na uzyskanie dodatkowej dawki emocji podczas oglądania zawodów esportowych jest postawienie zakładów u bukmachera. 

Gdzie obstawiać esport u bukmacherów?

Ilość bukmacherów w Polsce wciąż rośnie, a esport staje się coraz ciekawszym światem do obstawiania wyników z różnych gier jak Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends czy Valorant. To jednak trzeba pamiętać, że zakłady bukmacherskie dostępne są tylko dla osób, które ukończyły osiemnasty rok życia i które świadomie wiedzą, jakie konsekwencje mogą za tym iść.

Bukmacherzy w Polsce

W Polsce ilość bukmacherów, którzy działają legalnie i otrzymali odpowiednie pozwolenie od Ministerstwa Finansów wciąż rośnie. Co za tym idzie, trwa wyścig o każdego klienta. Oczywiście zdecydowana większość bukmacherów działa także w sektorze esportowym, dostarczając możliwość obstawiania esportu i dedykowanych temu sektorowi promocji. Aktualnie w naszym kraju działa 18 legalnych bukmacherów.

Lista bukmacherów działających legalnie w Polsce

 • STS
 • Fortuna
 • Betclic
 • BetX
 • TOTALbet
 • LVBET
 • forBET
 • Superbet
 • Goplusbet
 • PZBUK
 • Etoto
 • Betcris
 • Betters
 • Fuksiarz
 • Totolotek
 • Betfan
 • Betway
 • Traf

Czym jest esport i dlaczego zyskuje na popularności?

Esport to nic innego jak forma rywalizacji, w której gracze rywalizują między sobą w różnych grach wideo, takich jak League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2 i wiele innych. Podobnie jak w tradycyjnych sportach, esport przyciąga setki tysięcy lub nawet miliony fanów, którzy oglądają profesjonalnych graczy rywalizujących w różnych turniejach i rozgrywkach.

Esport zyskuje na popularności z wielu powodów. Gry wideo są popularne na całym świecie, a wiele z nich wymaga umiejętności, taktyki i koordynacji, co przyciąga rywalizację i widzów. Wraz z rozwojem technologii, gry wideo stają się bardziej realistyczne i interaktywne, co przyciąga coraz więcej graczy i fanów. Na dodatek profesjonalni gracze są coraz lepiej opłacani, a esport stał się rozrywkowym przemysłem wartym miliardy dolarów, co przyciąga inwestorów, sponsorów i mediów.

Rywalizacja elektroniczna zyskała na popularności również dzięki rozwojowi internetu i platform streamingowych, takich jak Twitch i YouTube. Dzięki tym platformom fani esportu mogą oglądać profesjonalnych graczy w czasie rzeczywistym i komentować ich rozgrywki. W ten sposób esport stał się bardziej dostępny i interaktywny, przyciągając jeszcze większą publiczność. Wiele osób sobie zadaje sobie pytanie, jak typować esport. Sprawa jest jasna, z głową, znajomością gier, drużyn, ale także bez emocji.

Legalność i licencje

Każdy bukmacher, aby działać legalnie w Polsce musi uzyskać specjalną zgodę od Ministerstwa Finansów, co nie należy do najłatwiejszych. Wiele krajów posiada zdecydowanie łagodniejsze prawo do zakładów bukmacherskich. Obstawianie spotkań to hazard, który w Polsce legalny jest od 18 roku życia po weryfikacji tożsamości. Zatem gdzie obstawiać esport? Tylko i wyłącznie u legalnych bukmacherów.

Wybór dyscyplin esportowych

Esport to młoda, ale szybko rozwijają się branża. Najpopularniejszymi dyscyplinami, a w tym przypadku grami esportowymi są: Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, Valorant oraz Dota 2. To jednak swoje typy esport można obstawiać w mniej znanych tytułach jak: Starcraft II, King of Glory czy nawet Call of Duty. Wiele zależy od tego, jakie bukmacher ma w swojej ofercie typy esport. Zatem jak typować esport? Warto wybierać typy w grach, na których się znamy!

Rodzaje zakładów

Każda gra charakteryzuje się przebiegiem rozgrywki, systemem lig oraz turniejów, w jakich udział biorą profesjonalni i półprofesjonalni zawodnicy, dlatego przed podjęciem decyzji o typowaniu, warto zapoznać się z daną grą. W meczach CS:GO można typować między innymi, który zawodnik zdobędzie wymaganą liczbę zabójstw czy która drużyna wygra daną rundę pistoletową. W przypadku League of Legends oprócz wytypowania zwycięzcy danego pojedynku możemy spróbować swoich sił w obstawianiu, która drużyna zabije pierwsza barona, zniszczy inhibitor lub ile wież zostanie zniszczony podczas całej rozgrywki. Warto zatem obstawiać esport u bukmacherów, którzy mają szeroką ofertę na z tytuł

Ranking bukmacherów: Porównanie najlepszych ofert

Esport to wciąż młoda branża, ale ze względu na różnorodność gier, oferta proponowana przez bukmacherów może być zdecydowanie ciekawsza. Mimo to nadal wielu bukmacherów nie przygotowało oferty na start dla fanów esportu, ale stara się nadrabiać między innymi ograniczonym podatkiem przy kuponach złożonych ze zdarzeń esportowych. Sprawdźmy gdzie obstawiać esport.

Gdzie obstawiać esport? Najciekawsze oferty na esport 

Nazwa BukmacheraBonus powitalnyTypy esport
BetXDedykowany esportowy bonus powitalny do 675 złotychCS:GO, CS:GO Wingman, League of Legends, Dota 2, Overwatch, Kings of Glory, Starcraft, Valorant, Rainbow Six, Warcraft 3, Rush Football, Wild Rift, Arena of Valor
STSDo 1560 złotychCS:GO, LoL, Dota 2, Valorant, Starcraft, King of Glory, Overwatch, Rainbow Six, Warcraft 3, Wild Rift, Arena of Valor,  Call of Duty, Mobile Legends
Fortuna Do 620 złotych CS:GO, LoL, Valorant, Dota 2, Overwatch, Rainbow Six, Rocket League
LV BETDo 2000 złotychCS:GO, Dota 2, LoL,  King of Glory, Valorant
SuperbetDo 3554 złotychCS:GO, Dota 2, LoL,  King of Glory, Valorant, Starcraft, Arena of Valor, Overwatch, Rainbow Six,

Praktyczne wskazówki dla graczy esportowych

Przed rozpoczęciem swojej przygody z zakładami bukmacherskimi należy poznać kilka zasad. Po pierwsze, wybierz odpowiedniego bukmachera. Sprawdź opinie innych graczy, czy bukmacher oferuje zakłady na dyscypliny, na które chcesz obstawiać oraz czy posiada odpowiednie licencje i regulacje. Ważne, aby wybierać tylko renomowane firmy, które zapewnią bezpieczeństwo Twoich środków oraz uczciwe i przejrzyste zasady gry. Co również istotne, warto przyjrzeć się atrakcyjności kursów u poszczególnych bukmacherów, co można zrobić bez rejestracji lub w rankingach bukmacherów esport. Sprawdź kursy esport, aby mieć szansę na większe wygrane.

Po drugie, zanim zaczniesz obstawiać, warto poznać zasady gry i strategie zakładów esportowych. Przedstawienie, jak działa gra lub dyscyplina, na której chcesz obstawiać, pomoże Ci w podejmowaniu trafnych decyzji. Ponadto, warto zwrócić uwagę na rodzaje zakładów esportowych, takie jak zakłady na zwycięzcę, spready punktowe, over/under oraz zakłady na pojedyncze rundy czy mapy. Każdy z tych typów zakładów wymaga innego podejścia i strategii, więc warto poznać je wszystkie, aby wybrać odpowiednią opcję dla siebie.

Po trzecie, kontroluj swoje emocje i ograniczaj ryzyko. Pamiętaj, że obstawianie esportu to gra, która może dostarczyć zarówno radość, jak i rozczarowanie. Dlatego też ważne jest, aby nie grać emocjonalnie i nie obstawiać więcej, niż jesteś w stanie stracić. Prawdziwi profesjonaliści zawsze stosują zasadę ograniczania ryzyka, czyli grając na małe stawki, kontrolując swój budżet i rezygnując z gry, jeśli przestaje być przyjemna lub przestaje przynosić zyski.

Podsumowując, obstawianie esportu u bukmacherów to fascynująca forma rozrywki, która wymaga jednak pewnej wiedzy, umiejętności i dobrej strategii. Wybierz odpowiedniego bukmachera, poznaj zasady gry i strategie zakładów oraz kontroluj swoje emocje i ryzyko, aby cieszyć się grą i uniknąć niepotrzebnych strat finansowych. Pamiętaj, że obstawianie zakładów to hazard, który dostępny jest w naszym kraju od 18 roku życia. Gdzie obstawiać esport

Zarządzanie budżetem i odpowiedzialna gra

Pamiętaj o tym, żeby grać za tyle pieniędzy, ile jesteś w stanie przegrać i pogodzić się z porażką. Odpowiedzialna gra to nie rozgrywka na emocjach, poleceniach czy przeczuciach, ale na zdroworozsądkowym podejściu analitycznym, ale także emocjonalnym. Bądź gotowy na porażki, a nie wygrane i ciesz się obstawianiem. Pamiętaj także, że obstawianie zakładów bukmacherskich nie jest sposobem na główne źródło utrzymania.

Znajomość drużyn, graczy i rozgrywek

Pamiętaj, że nawet w przypadku drużyn esportowych, gdzie skład jest stały, warto sprawdzić, czy nie doszło do zmiany w zespole z różnych powodów takich jak stan zdrowia zawodnika. Często drużyny z powodu absencji jednego z zawodników decydują się na zagranie z trenerem, który w dużej mierze nie będzie mógł wspomóc drużynę, jak pełnoprawny gracz. Warto także zerknąć jak dana drużyna radzi sobie aktualnie w rozgrywkach i czy są dla niej to istotne spotkania, które będą miały duży wpływ na przyszłość.

Analiza statystyk i trendów

Pamiętaj, że kursy esport mogą się zmieniać dynamicznie, bowiem zespoły grają nie rzadko dwa czy nawet więcej spotkań na dzień. To powoduje, że statystyki i trendy nieco się zmieniają, jednak warto przed obstawieniem danego pojedynku, zobaczyć, jak drużyna,  na którą chcemy postawić, spisuje się na danej mapie, jak spisywała się w ostatnich spotkaniach i czy statystyki przemawiają na jej korzyść. Warto także pamiętać o formie dnia, która w przypadku drużyn esportowych ma często dosyć duże znaczenie.

Jak wybrać najlepszego bukmachera dla esportu?

Jeżeli poznałeś już wszystkich bukmacherów oferujących typy esportowe czas więc podjąć decyzję, gdzie obstawiać esport. Pamiętaj, aby przed podjęciem decyzji zobaczyć:

 1. Ofertę powitalną dla nowych graczy
 2. Kursy na typy esport
 3. Jak szeroka jest oferta zdarzeń esportowych na dane spotkania
 4. Jak często dany bukmacher oferuje dedykowane promocje na esport
 5. Ile gier i jakie kursy esport oferuje danych bukmacher
 6. Opinie innych graczy

Zatem jak typować esport? Z rozwagą, spokojem, bez emocjonalnych działań i co ważne, pamiętajmy, że obstawiamy za tyle, ile możemy przegrać, ani złotówki więcej. Hazard w Polsce dostępny jest od 18 roku życia.