Respawn.pl

Strona główna » S1mple wciąż w Team Liquid

S1mple wciąż w Team Liquid

Autor: Sergiusz Lelakowski

ESL One Cologne 2016 był bardzo udanym turniejem dla Team Liquid. Z Aleksandrem “S1mple” Kostylievem na pokładzie byli w stanie dotrzeć aż do finału majora. Po zakończeniu turnieju opuścił on drużynę na dobre.

Tak przynajmniej twierdzi sam S1mple, bo jak się okazuje, wciąż pozostaje na kontrakcie z amerykańską organizacją. I to nie byle jakim. Liquid będzie “w posiadaniu” zawodnika aż do samego końca 2017 roku. Oznacza to, że jeśli jakakolwiek drużyna będzie zainteresowana podpisaniem umowy z S1mple, najpierw będzie musiała odkupić go od Team Liquid. A po ESL One Cologne 2016 jego wartość na pewno kolosalnie wzrosła.

Dość powiedzieć, że wspomniany gracz dostał od Valve pamiątkę – w postaci graffiti na mapie Cache, za najbardziej efektowne zagranie turnieju. Zabił on dwóch graczy Fnatic za pomocą AWP, jednak ani razu nie patrząc się w lunetę. Pisaliśmy o tym tutaj.

Sam S1mple  droczy się ze swoimi fanami na swoich streamach, dając pewne znaki dotyczące ofert, jakie aktualnie dostaje. Ostatnim razem wyliczył on pięć drużyn z TOP 10 rankingu HLTV, które proponowały mu grę w zespole. Nie podał wszystkich ich nazw, ale za pewne wymienia Team Liquid(oczywiście), Immortals, oraz prawdopodobnie… EnVyUs, bowiem Ci są na liście ostatni zaraz za ex-Tempo Storm.

Całemu sztabowi Liquid należy pogratulować, że udało im się z takim talentem zawrzeć tak długi kontrakt. Dostaną za niego górę pieniędzy – a kto wie, może jednak S1mple znowu zmieni zdanie i pozostanie tam, gdzie bardzo pasuje?