Respawn.pl

Strona główna » StarLadder CIS Minor: Empire z awansem

StarLadder CIS Minor: Empire z awansem

Autor: Sergiusz Lelakowski

Po zaciętej walce, tak w półfinale drabinki wygranych, jak i w finale, pierwszą ekipą z awansem z Minora, w jakim udział mogły wziąć jedynie formacje z krajów członkowskich Wspólnoty Niepodległych Państw, okazał się Team Empire, w związku z czym nowy zespół Emila “kUcheRa” Akhundova na pewno zobaczymy w kwalifikacjach bezpośrednich do ESL One Cologne 2016.

W półfinale drabinki wygranych, naprzeciw zawodników Empire stanęło Worst Players. Pełne emocjonujących zwrotów akcji, wyrównane starcie na pierwszej mapie, de_mirage, doprowadziło do dogrywki, którą wynikiem 19:16 o dziwo wygrała drużyna DavCosta. Mimo to, Emil i jego koledzy się nie poddali, i zdołali wrócić do spotkania, a nawet je wygrać, zwyciężając najpierw 16:10 na de_dust2, a następnie, z podobnym rezultatem, bo 16:11, na de_train.

W jednym z najważniejszych pojedynków całego turnieju, finale drabinki wygranych, kUcheR i spółka zmierzyli się natomiast z niespodzianką rozgrywek, reprezentantami Fluffy Gangsters, którzy wcześniej we wspaniałym stylu ograli chociażby ANOX czyli byłe Method. Tutaj także początek nie zaczął się po myśli obecnego składu byłego członka HellRaisers. Solidna porażka na de_dust2, gdzie Empire zdobyło zaledwie 3 rundy, nie wpłynęła jednak negatywnie na morale chłopaków, co pokazały batalie na dwóch kolejnych lokacjach, tj. de_cobblestone i de_train, zakończonych 16:6 oraz 16:12 na korzyść drużyny Ukraińca.

W ramach nagrody za uzyskane rezultaty tytułowa sekcja Counter-Strike: Global Offensive otrzymała slota na tegoroczne DreamHack Tours. Co ciekawe, Fluffy Gangsters również ma jeszcze szansę na takowego slota, jako że zagra w tzw. consolidation final, gdzie od wczoraj czeka na rywali, a tymi będą albo gracze ANOX, albo Worst Players, a następnie, jeśli uda się odnieść sukces, stanie do walki w wielkim finale zawodów, ponownie z Empire – tutaj stawką będzie dodatkowo gotówka w wysokości 30 000 dolarów za triumf i 15 000 za przegraną.