Respawn.pl

Strona główna » Team GENESIS – płeć piękna też potrafi strzelać

Team GENESIS – płeć piękna też potrafi strzelać

Autor: Sergiusz Lelakowski

Counter-Strike wydaje się być całkowicie zdominowany przez męskich graczy, lecz od czasu do czasu możemy także usłyszeć o tej mniejszej społeczności, czyli tzw. “graczkach”. Tak jak na scenie męskiej, tak i na żeńskiej mamy swoich reprezentantów i reprezentantki. W kobiecych turniejach dumnie możemy śledzić rezultaty odnoszone przez Team GENESIS – 5 pań, które zdecydowały się na wspólną grę i walkę o najwyższe lokaty.

Drużyna powstała w styczniu tego roku z inicjatywy Sylwii “Sy$ka” Jędrzejczak oraz Sandry “frida*” Wojnowskiej, które zdecydowały się na założenie zespołu, aby móc uczestniczyć w kwalifikacjach do Intel Challenge w Katowicach. Wtedy właśnie do składu dołączyły Małgorzata “Goś” Czarnecka z Karoliną “Liina” Kasprzyk oraz Adrianą “Ada” Przewłocką.

W kwalifikacjach występowały jako “eLOSZKI”, lecz odpadły w drugiej rundzie rozgrywek ulegając hiszpańskiej drużynie “ignoreME”. Dopiero po zamianie Adriany na Martynę “iXoRia” Stróżyńską, zespół zaczął działać tak, jak powinien. Wsparcie zapewnione przez firmę GENESIS pozwoliło dziewczynom na skupienie się na grze. Sylwia objęła funkcję in-game leadera, natomiast Sandra została kapitanką drużyny. W ostatnim czasie mogliśmy oglądać zawodniczki w kwalifikacjach do turnieju SKYLLA, w których, w meczu ostatniej szansy, pokonały inną polską drużynę – Adaptive. Dziewczyny pokazały prawdziwy pazur – dostały się do głównego etapu pomimo tego, że w pierwszy dzień rozgrywek musiały skorzystać z pomocy standina. Niestety, udział w generalnym turnieju nie należy do udanych, lecz cenne doświadczenie wyniesione z kolejnych rywalizacji pomoże Team GENESIS w odnoszeniu jeszcze większych sukcesów.

Martyna iXoria Str+-+-y+äska

Martyna “iXoRia” Stróżyńska

Hobby i poświęcenie

Dziewczyny traktują grę jako swoją pasję, a nie obowiązek i sposób na życie. Na co dzień uczą się oraz pracują, a mimo to potrafią znaleźć trzy lub cztery godziny dziennie na wspólny trening. Wzrastająca liczba turniejów ma również negatywny wpływ na treningi drużyny. Małgorzata “Goś” Czarnecka przyznaje, że czasami bywa tak, że dziewczyny rozgrywają więcej oficjalnych spotkań niż mają treningów. Taka sytuacja prowadzi do tego, że zawodniczki są zbyt pochopnie oceniane po wynikach w turniejach, do których nie mogły się dokładnie przygotować. Jeszcze większy problem związany z czasem pojawia się, gdy nadchodzi sesja – udręka dla każdego studenta. Graczki wiedzą, co jest dla nich priorytetem, więc zdarza się, że rezygnują lub skracają treningi na rzecz nauki.

Team Genesis 1

Fani to podstawa

Zespół posiada własnego komentatora, który dba, aby każdy ich mecz trafił do CS’owego community. Na Facebooku, dziewczyny często informują o nadchodzących meczach, planach i własnych streamach, co pozwala im na utrzymywanie dobrego kontaktu ze swoimi fanami. Jeśli chcielibyście spotkać się z reprezentantkami Team GENESIS, to prawdopodobnie będziecie mieli okazję podczas imprezy LANowej w Olecku, która odbędzie się w sierpniu.

Sylwia “sy$ka” Jędrzejczak

O Genesis

Genesis jest producentem akcesoriów i elektroniki użytkowej skierowanych dla graczy. Marka zadebiutowała na rynku w 2011 r. Od tego czasu dynamicznie się rozwija, zwiększając z roku na rok udział w rynku akcesoriów gamingowych. Zanim produkty Genesis trafią na rynek, najpierw przechodzą szereg testów, by mieć pewność, że każdy z nich jest solidnie wykonany i przede wszystkim bezpieczny dla użytkownika.