Respawn.pl

Turniej z serii BLAST zawita do stolicy USA!

Autor: Maks Bartosik

Poznaliśmy miejsce rozegrania wiosennych finałów BLAST Premier Spring 2023. Turniej z pulą nagród 425 tysięcy dolarów odbędzie się w stolicy Stanów Zjednoczonych Ameryki.

Podczas gdy faza grupowa BLAST Premier Spring 2023 zbliża się ku końcowi, organizatorzy ogłosili gdzie zostaną rozegrane wiosenne finały rozgrywek. Wydarzenie odbędzie się w waszyngtońskiej Entertainment & Sports Arena, która może pomieścić cztery tysiące widzów. Finały wiosennej edycji BLAST zaplanowane zostały na 7-11 lipca i będzie to pierwszy turniej od duńskich organizatorów rozegrany w Stanach Zjednoczonych od niemal czterech lat.

Charlotte Kenny, dyrektor zarządzająca BLAST Premier nie ukrywała, że organizacja wydarzenia w USA jest czymś znaczącym dla duńskiej marki. Kenny wspomniała, że Waszyngton to miasto o bogatej historii organizowania eventów sportowych.

Cieszymy się, że wracamy do USA w czerwcu jako gospodarz naszego pierwszego wydarzenia BLAST Premier arena w 2023 roku. Jesteśmy podekscytowani współpracą z Monumental Sports & Entertainment and Events DC, aby zorganizować wiosenny finał w mieście o tak bogatej historii organizacji wiodących wydarzeń sportowych

CZYTAJ TAKŻE: Dziś poznamy pierwsze formacje które spadną do BLAST Premier Spring Showdown

W finałach BLAST Premier Spring weźmie udział osiem zespołów – sześć z fazy grupowej oraz dwa z turnieju Spring Showdown. Na ten moment pewne udziału są trzy drużyny – FaZe, G2 oraz Vitality. Każda z nich wygrała swoją grupę podczas trwającej obecnie fazy grupowej Premier Spring.