Virtus.Pro spada z ESL Pro League, a PENTA kwalifikuje się do 4 sezonu

Autor: Sergiusz Lelakowski

Virtus.Pro przegrało swoje spotkanie z PENTA Sports i spadają do ESL Premier League. Natomiast niemiecki zespół kwalifikuje się do nadchodzącego sezonu ESL Pro League.

Virtus.Pro przegrywając ten mecz żegna się z ESL Pro League i tym samym spadają do ESL Premier League. Przy odrobinie szczęścia Polacy mają jeszcze szanse na wystąpienie w 4 sezonie ESL Pro League. Organizatorzy mają do dyspozycji specjalne karty, które mogą wręczyć dwóm zespołom. Drużyna, która otrzyma takową kartę z miejsca będzie występować w nadchodzącym sezonie ESL Pro League.

Spotkanie rozgrywane było w systemie Bo3. Pierwszą mapę wybrał zespół niemiecki i był to de_cache. Polacy przegrali rundę nożową i rozpoczynali mecz po stronie terrorystów. Trzy pierwsze rundy meczu wpadły na konto Virtusów. Niestety dalsza część meczu to pogrom dla Polaków. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:3 dla PENTA Sports. W drugiej połowie przegrana runda pistoletowa przesądziła wynik na mapie de_cache – wygrana wpadła na konto PENTA Sports (16:3).

Druga mapa to de_mirage wybrana przez Virtus.Pro. Pierwsze trzy punkty wpadły na konto PENTA, a po tych trzech rundach Polacy zagrali na fullu i doprowadzili do remisu. Kolejne rundy niestety wygrywali zawodnicy niemieckiej drużyny ale mimo to pierwsza połowa meczu wpadła na konto Virtusów (8:7). W drugiej połowie gracze VP grali po stronie antyterrorystów co spowodowało, że niemieccy zawodnicy nie mogli przebić się przez obronę i przegrali tę mapę z wynikiem 9:16.

Ostatnia mapa to de_cobblestone. Początek znów nie zapowiadał łatwego meczu. Niemiecka drużyna po stronie CT grała wyśmienicie, nie dopuszczając naszych zawodników na bombsite. Tym samym wygrali pierwszą połowę 11:4. Druga połowa meczu to tak naprawdę wielkie problemy naszych zawodników i niezwykły comeback. Obie drużyny mocno walczyły o zakwalifikowanie się do 4 sezonu ESL Pro League doprowadzając do dogrywki. Niestety mimo zaciekłości naszych zawodników nie byli wstanie pokonać niemieckiego zespołu przez co przegrali tę mapę z wynikiem 19:16.

PENTA Sports Virtus.pro 2:1

16:3 – de_cache
9:16 – de_mirage
19:17 – de_cobblestone