Respawn.pl

Strona główna » Virtus.pro zagra w barażach ESL Pro League Season 4

Virtus.pro zagra w barażach ESL Pro League Season 4

Autor: Sergiusz Lelakowski

Zakończyły się rozgrywki online w ramach ESL Pro League Season 3, w których polska drużyna Virtus.pro zajęła ostatnie miejsce, wygrywając tylko 4 na 22 mecze. Nie oznacza to jednak dla nich pożegnania z kolejnym sezonem rozgrywek ESL-a, ponieważ wedle niedawno wprowadzonych zasad, ostatnia drużyna w tabeli otrzymuje jeszcze jedną szansę w barażach.

O ostatnim sezonie ESL Pro League można powiedzieć wiele, ale na pewno nie był on szczęśliwy dla Polaków. Ostatnie miejsce za takimi drużynami jaki FlipSid3 Tactics czy SK Gaming może być naprawdę dołujące, szczególnie jeśli dołoży się do tego inne statystyki: 4-18 w meczach i -118 w bilansie rund.

Walka o grę w sezonie 4 wciąż trwa. Virtusi zmierzą się w barażach z drużyną, która zajmie drugie miejsce w lidze ESEA EU Premier Season 21. Tę drużynę poznamy 7 maja, ponieważ wtedy rozegrany zostanie LAN-owy finał ligi premier w Leicester. Powalczą tam: E-Frag.net Esports Club, ENCE Esports, PENTA Sports i HellRaisers. Ekipa, która wygra cały turniej, wchodzi do Pro League bez baraży.

Zanim jednak to wszystko nastąpi, już jutro zobaczymy Polaków w akcji na CEVO Gfinity Season 9 Finals. Więcej informacji o tym turnieju w osobnym wpisie.