Respawn.pl

Strona główna » Virtus.pro zmierzy się z Ninjas in Pyjamas!

Virtus.pro zmierzy się z Ninjas in Pyjamas!

Autor: Sergiusz Lelakowski

El Clásico powraca. Nasi polscy bojownicy zmierzą się dzisiaj o 19:00 ze Szwedami w ramach ligi ECS. Pula nagród sezonu pierwszego wynosi $1.75mln, stawka jest więc bardzo wysoka.

Po dwóch rozgrywkach ligowych “Virtusi” zajmują ostatnie miejsce nie wygrywając ani jednego spotkania. Ninjas nie zagrało w lidze ani jednego meczu. Ciężko więc na tą chwilę ocenić grę obu drużyn w ramach ligi, mimo że teoretycznie większe szanse mają przeciwnicy Polaków dzięki ich niezłej ostatnimi czasy formie. Mecz zostanie rozegrany w systemie BO3.

Szwedzi triumfowali na Dreamhack Masters 2016, zwyciężając z Na’vi, a wcześniej pokonując Virtus.pro w ćwierćfinale turnieju. Nasi, jak powszechnie wiadomo, nie trzymają formy i w ostatnich meczach zwyciężyli z mousesports po dogrywce wynikiem 19-15, lecz przegrywając 2-1 z FaZe w ramach ligi ECS. O dzisiejszym meczu może zadecydować wybór map.

Wczorajszy update CS:GO zaowocował nam przeniesieniem Nuke do puli map turniejowych, wywołując przy tym burzę przez większość drużyn, poza dwoma – Ninjas in Pyjamas i Virtus.pro właśnie. Oba team’y zareagowały żywiołowo na tą wieść, a Xizt napisał nawet, że “nadejdzie NIP ze streak’iem 88-0”

Nasi zareagowali podobnie. Pasha ślicznie podziękował Gaben’owi i zasugerował, że “może chociaż tam coś postrzela“. Szczególnie, że Jarek fraguje w meczach, gdzie reszta gra słabo, a gdy reszta gra dobrze – mu nie idzie najlepiej.

A więc jakiego mappoola możemy się spodziewać? Na razie nie wiadomo. Sugeruję, że Ninjas in Pyjamas wybierze Nuke, co będzie komfortowe zarówno dla nich jak i dla nas. Virtus.pro “picknie” Mirage, na którym grają lepiej, a trzecia mapa… wydaje mi się, że to będzie Overpass.

To co. Mecz rozpocznie się o godzinie 19:00. Rozgrywki oglądać będzie można na oficjalnym kanale twitch, a także prawdopodobnie u Izaka. 

Składy Drużyn przedstawiają się następująco:

VIRTUS.PRO

[flag pl]Janusz “Snax” Pogorzelski[/flag][flag pl]Paweł “byali” Bieliński[/flag][flag pl]Jarosław “pashaBiceps” Jarząbkowski[/flag][flag pl]Wiktor “TaZ” Wojtas[/flag][flag pl]Filip “NEO” Kubski[/flag]

NINJAS IN PYJAMAS

[flag se] Patrik ‘f0rest’ Lindberg[/flag] [flag se]Richard ‘Xizt’ Landström[/flag] [flag se]Christopher ‘GeT_RiGhT’ Alesund[/flag] [flag se]Adam ‘friberg’ Friberg[/flag] [flag se]Jacob ‘pyth’ Mourujärvi[/flag]