Respawn.pl

Strona główna » Winterfox, TSM i WaR zakwalifikowane do MLG Americas Minor

Winterfox, TSM i WaR zakwalifikowane do MLG Americas Minor

Autor: Sergiusz Lelakowski

Winterfox, TSM i Without a Roof – to właśnie te formacje zajęły trzy ostatnie, wolne miejsca wśród dotychczasowych uczestników turnieju MLG Americas Minor, jaki rozpocznie się 19 maja w MLG Arenie, w Columbusie, gdzie łącznie osiem zespołów powalczy o pulę 50 000 dolarów i możliwość wzięcia udziału w kwalifikacjach do ESL One Cologne 2016.

Wcześniej, w gronie ekip, które już za dziesięć dni zagrają w stolicy Ohio, znalazły się reprezentacje Tempo Storm, OpTic Gaming, Selfless, NRG eSports oraz Big Gods. Dzisiaj dołączyły do nich również te wymienione wcześniej, bowiem spośród szesnastu zespołów, jakie zmierzyły się między sobą w tzw. Championship bracket, to właśnie one uzyskały najlepsze rezultaty.

Winterfox górowało kolejno nad uNLimited-Potential, RivaL oraz Detonate, przez co awans uzyskało bezpośrednio z drabinki wygranych, podobnie jak gracze Team SoloMid, którzy okazali się lepsi od Dismay, Without a Roof i Team Prospects. Najdłuższą przeprawę mieli zawodnicy Without a Roof, jako że po porażce z TSM w ćwierćfinale upper bracket zmuszeni byli rozegrać aż cztery spotkania w lower bracket. Szczęśliwie jednak każdy z pojedynków udało się zdominować, dzięki czemu kanadyjsko-amerykańska piątka, mimo wspomnianej porażki z SEMPHISEM i spółką, w dalszym ciągu ma jeszcze szansę, by pojechać na nadchodzącego majora.

Co ciekawe, z rozgrywek, wbrew oczekiwaniom wielu osób, odpadły takie drużyny jak compLexity czy Echo Fox – nowy skład Seana “seang@resa” Garesa, byłego członka Cloud9.