Respawn.pl

Strona główna » Znamy półfinalistów iBUYPOWER Invitational Summer 2016

Znamy półfinalistów iBUYPOWER Invitational Summer 2016

Autor: Sergiusz Lelakowski

iBUYPOWER Invitational Summer to już kolejny turniej organizowany przez amerykański sklep komputerowy. Tym razem do walki stanęły takie zespoły jak: Team SoloMid, Cloud9, Team Prospect, compLexity, Echo Fox, Winterfox, Team Kaliber oraz Selfless Gaming.

Rozgrywki rozpoczęły się od ćwierćfinałów, w których zobaczyliśmy następujące pary: Cloud9 – Team Prospect, Selfless Gaming – compLexity, Echo Fox – Winterfox oraz Team SoloMid – Team Kaliber.

Cloud9 poradziło sobie z przeciwnikiem mimo, że Team Prospect sprawiło zawodnikom Jordana “n0thing” Gilberta wiele problemów. Mecz zakończył się na drugiej mapie, lecz dopiero w dogrywce. W drugim meczu, Selfless Gaming dosłownie zmiażdżyło graczy compLexity oddając zaledwie 15 rund na dwóch mapach. Starcie “lisów” również nie należało do najbardziej wyrównanych. Pierwsza mapa – de_nuke – zakończyła się niewielką różnicą punktów, 16 do 13. Po takim rezultacie nikt się nie spodziewał, że drużyna Sean’a “sgares” Gares’a, na drugiej mapie nie da przeciwnikom złapać oddechu i upokorzy ich oddając tylko jedną rundę. W ostatnim spotkaniu oglądaliśmy zespoły TSM i TK. Walka na mapie de_train zakończyła się wynikiem 16-5 na korzyść Team SoloMid. De_mirage był znacznie bardziej wyrównany, lecz ostatecznie to ekipa Kory’ego “SEMPHIS” Friesen’a sięgnęła po zwycięstwo.

W półfinale staną naprzeciw siebie zespoły Cloud9 i Selfless oraz Echo Fox i Team SoloMid. Dzisiejsi przegrani staną się bogatsi o 1 000$. Za drugie miejsce drużyna otrzyma 4 000$, a za najwyższe miejsce na podium aż 10 000$, więc jest o co walczyć. Start pierwszego półfinału planowany jest na godzinę 18:00. Mecz można oglądać na oficjalnym streamie iBUYPOWER.