Respawn.pl

00NATION wraca do Europy! W nowym składzie gwiazda BIG

Autor: Marcin Kapusta
syrsoN BiG

00NATION zakończyło ekspansję za Atlantykiem i wróciło do europejskich korzeni. Na czele nowego składu stanął były gwiazdor BIG!

Norweska organizacja 00NATION wróciła na scenę Starego Kontynentu, prezentując nowy skład CS:GO. Angaż w nim otrzymali Nikolaj “niko” Kristensen, Jon “JDC” de Castro, Tim “susp” Angstrom, Thomas “birdfromsky” Due Frederiksen oraz były snajper BIG, Florian “syrsoN” Rische. Na stanowisko głównego trenera powołany został Faruk “pita” Pita, który w przeszłości odpowiadał za wyniki Ninjas in Pyjamas. Z kolei dotychczasowa brazylijska sekcja odłączyła się od struktur norweskiej organizacji i stała się niezależnym bytem. Wkrótce mamy poznać następne kroki działań Marcelo “coldzery” Davida i spółki.

Przez pewien czas budowaliśmy dwie oddzielne firmy, jedną w Brazylii i jedną w Europie, a to skutkowało dużymi wydatkami. Po dyskusjach doszliśmy do wniosku, że o wiele bardziej sensowne byłoby przejęcie brazylijskich operacji przez brazylijskie kierownictwo i inwestorów. Personel i wszyscy dotychczasowi gracze będą występować w nowej organizacji. Nowy projekt będzie całkowicie odświeżony. Więcej nowości w nadchodzących miesiącach.” – oświadczyło 00NATION Brasil za pośrednictwem Twittera.

Byli koledzy F1KA i siuhego na pokładzie

Największym gwiazdorem w nowym kolektywie 00NATION bez wątpienia jest Florian “syrsoN” Rische. 27-latek przez ostatnie trzy lata pełnił rolę nominalnego snajpera BIG. Utożsamiając się z rodzimym klubem, sięgnął po kilka prestiżowych tytułów mistrzowskich, w tym za Roobet Cup 2022, DreamHack Open Summer 2020 EU czy DreamHack Open Leipzig 2020. Ponadto jest najwyżej notowanym Niemcem w światowym rankingu najlepszych graczy CS:GO – w 2020 roku uplasował się na dziesiątej pozycji.

Jon “JDC” de Castro to wychowanek MOUZ, który współtworzył m.in. z Kamilem “siuhym” Szkaradkiem akademię NXT. Projekt ten stał się ogromnym sukcesem, a młodzi adepci z czasem otrzymali szansę na rozwój w nominalnym zespole organizacji. Tyczy się to również Jona, który fotel zyskał w marcu 2022 jako następca legendarnego Nathana “NBK-a” Schmitta. Niemniej pogarszające się wyniki drużynowe, jak i indywidualne sprawiły, że pod koniec czerwca bieżącego roku wylądował na ławce rezerwowych.

Nikolaj “niko” Kristensen w czerwcu zakończył epizod w OG i od tego czasu pozostaje na okresie wolnej agentury. Najpierw jako pełnoprawny członek reprezentował międzynarodowy kolektyw w latach 2021 – 2022, ale w wyniku ogromnej restrukturyzacji stracił swoją posadę. Niemniej w połowie lutego bieżącego roku powrócił do organizacji, ale tylko tymczasowo. Musiał bowiem awaryjnie wejść w buty niedysponowanego Nemanjy “nexy” Isakovića. Rolę zmiennika pełnił długo, bo aż cztery miesiące. W tym okresie miał okazję współpracować z Maciejem “F1KU” Miklasem.

Thomas “birdfromsky” Due Frederiksen dotychczas pełnił rolę prowadzącego w rodzimych formacjach pokroju ECSTATIC czy Copenhagen Flames. Zatrudnienie w 00NATION oznacza, że 29-latek rozpoczął tym samym swoją pierwszą międzynarodową przygodę w CS-owej karierze.

Tim “susp” Ångström to perspektywiczny gracz, który w przyszłości może namieszać na szwedzkiej scenie CS:GO. Zaledwie 18-letni talent miał już okazję reprezentować węgierskie Budapest Five, bałkańskie Juggernauts oraz rodzime Lemondogs. Pod banderą tej ostatniej drużyny rywalizował u boku byłego zawodnika Fnatic i Ninjas in Pyjamas, Simona “twista” Eliassona.

Nowy skład 00NATION wygląda następująco:
  • Germany Florian “syrsoN” Rische
  • Germany Jon “JDC” de Castro
  • Denmark Thomas “birdfromsky” Due Frederiksen
  • Sweden Tim “susp” Ångström
  • Denmark Nikolaj “niko” Kristensen
  • Bosnia and Herzegovina Faruk “pita” Pita (trener)

Nowe 00NATION zaliczyło już udany debiut. Podopieczni Faruka “pity” Pity rozbili słowackie Sampi (16:6, 16:7) w ramach drugiego etapu Pinnacle Cup V. W momencie pisania artykułu rywalizują z Rosjanami z 9 Pandas. Wygrani tego pojedynku awansują do play-offów, zaś przegrani pożegnają się ze zmaganiami.