Respawn.pl

00NATION zagra bez TACO podczas ESL Pro League S17!

Autor: Maks Bartosik

Brazylijskie 00NATION napotkały niemałe problemy przed startem ich grupy podczas ESL Pro League S17. coldzera i spółka wystąpią na Malcie bez swojego prowadzącego.

00NATION w siedemnastym sezonie ESL Pro League znalazło się w grupie C, w której Brazylijczycy będą musieli stawić czoła takim drużynom jak FaZe, NiP, Vitality czy OG. Brazylijska formacja nie dość, że nie trafiła najlepiej z grupą, to jeszcze będzie musiała zagrać bez prowadzącego, którym jest Epitacio “⁠TACO⁠ de Melo. 28-latek nie będzie w stanie wystąpić z drużyną z powodów osobistych. O tej informacji jako pierwszy poinformował serwis dust2.com.

Utrata prowadzącego to ogromny cios dla 00NATION. To właśnie pod przywództwem byłego zawodnika m.in. Luminosity czy SK Gaming, brazylijska formacja odniosła największe sukcesy. Dowodzeni przez Taco nie tylko zrealizowali swój główny cel na 2022 rok, czyli awans na majora w Rio, ale też wygrali 13 sezon ESL Premier Brasil, który dał im przepustkę do ESL Pro League.

Miejsce Taco na czas finałów ESL Pro League S17 w składzie 00Nation zajmie były zawodnik akademii GODSENT, Leonardo “⁠n9xtz⁠ Santos. 19-latek pozostaje bez drużyny od odejścia z Young Gods w lipcu ubiegłego roku i teraz stanie przed ogromną szansą, jaką niewątpliwie jest sam występ w esportowej lidze mistrzów.

Zmagania w grupie C, w której znalazła się brazylijska ekipa rozpoczną się 8 marca. 00NATION w swoim pierwszym meczu zmierzy się z OG z F1kiem w składzie.

Skład 00NATION na finały ESL Pro League S17 prezentuje się następująco:

Brazil Marcelo “⁠coldzera⁠ David
Brazil Eduardo “⁠dumau⁠ Wolkmer
Brazil Bruno “⁠latto⁠ Rebelatto
Brazil Lucas “⁠nqz⁠ Soares
Brazil Leonardo “⁠n9xtz⁠ Santos

Brazil Olavo “⁠chucky⁠ Napoleão (trener)