Respawn.pl

1000 FPS w CS2 osiągnięte! Tak to możliwe, ale kosztowne

Autor: Michał Maćkowski
FPS w CS2

CS2 a wcześniej CS:GO powodował u wielu problemu z płynnością i odpowiednią liczbą klatek na sekundę. Najnowsza wersja Counter-Strike wciąż wymaga sporych poprawek, ale gracze nie próżnują i próbują wykręcić jak najwięcej klatek na sekundę. Udało się przebić nawet 1000 FPS.

1000 FPS w CS2 osiągnięte! To jednak zabawa nie dla wszystkich

Counter-Strike 2 wciąż świeża gra, która na bieżąco aktualizowana jest przez Valve. Producent stara się naprawiać sporą ilość błędów, ale co istotne, walczy także o większą płynność gry. Nowy silnik wprowadzony do nowej wersji spowodował, że gracze jak i sami deweloperzy otrzymali zdecydowanie więcej możliwości, ale to niesie za sobą również problemy. To jednak der8auer pokazał, że 1000 FPS w CS2 jest możliwe.

YouTuber nagrał film na swój kanał, w którym postanowił zrobić 1000 FPS w CS2. Oczywiście udało mu się tego dokonać, jednak trzeba przyznać, że nie małym kosztem. Komputer, na którym to zrobił, zbudowany był z między innymi:

  • Procesora Intel Core i9-14900K
  • Karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 4090
  • Płyty głównej ASUS ROG Maximus Z790 Apex Encore

To jednak mimo najlepszych podzespołów nie wystarczyło, aby osiągnąć barierę 1000 FPS. Der8auer taktowanie procesora podwyższył do 6,0 GHz, lecz i to nie pozwoliło osiągnąć celu, a nieco ponad 800 klatek na sekundę.

1000 FPS w CS2 możliwe, ale…

Aby osiągnąć 1000 FPS, der8auer zmuszony był do dalszych wzmocnień. Ostatecznie YouTuber przy pomocy innych osób zdołał osiągnąć postawiony sobie cel. Wymagało to od niego ,,tylko” chłodzenia ciekłym azotem procesora podkręconego do 7,5 GHz,  poprawienie działania rdzeni E oraz pamięci podręcznej procesora. Dopiero wtedy udało się przebić barierę 1000 FPS.

YouTuber oczywiście postanowił się nie zatrzymywać i podkręcił procesor łącznie do 8.1 GHz, lecz to nie przynosiło znaczącego wzrostu klatek na sekundę. Spowodowane to było kartą graficzną RTX 4090, która nie nadążała już za tak podkręconym procesorem.