Respawn.pl

Strona główna » 17-letni Ukrainiec następcą degstera w Teamie Spirit

17-letni Ukrainiec następcą degstera w Teamie Spirit

Autor: Marcin Kapusta

Team Spirit znalazło następcę Abdula “degstera” Gasanova. Został nim 17-letni talent z Ukrainy, Igor “w0nderful” Zhdanov. 

w0nderful nie tylko sprawdził się podczas okresu testowego, ale także wykazał wysokimi umiejętnościami komunikacji i kulturą osobistą. W najbliższym czasie Igor dołączy do swoich kolegów w Belgradzie, a cały zespół rozpocznie aktywne przygotowania do nadchodzących turniejów.” – zawarto w oficjalnym komunikacie. 17-latek wszedł tym samym w buty Abdula “degstera” Gasanova, który dziesięć dni temu przeszedł na ławkę rezerwową. Powodem rozstania okazały się aspekty geopolityczne. Gdy rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę, organizacja przeniosła swoją siedzibę do Belgradu. Degster był zainteresowany relokacją, jednak tempo narzucone przez Team Spirit było zbyt szybkie i ostatecznie odmówił przeprowadzki.

w0nderful rozpoczął swoją esportową przygodę w rodzimym zespole MAJESTY. Później występował w Project X oraz Trasko Esports. Pod koniec 2021 roku otrzymał angaż w renomowanej organizacji HellRaisers. Pod jej banderą nie zdołał nic osiągnąć, jednak jego fenomenalna postawa indywidualna wzbudziła zachwyt wśród wielu profesjonalistów i został on zauważony przez rozchwytywane na scenie nazwiska.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy powitać Igora w szeregach Teamu Spirit. Doskonale sprawdził się podczas testów i wyraził się nietypową dla swojego wieku determinacją i pewnością w działaniu. Już teraz możemy stwierdzić, że ma duże szanse, aby przy przy odpowiedniej ilości pracy i wysiłku stać się zawodnikiem na najwyższym poziomie. Mogę powiedzieć, że w0nderful pasuje do nas stylistycznie i mentalnie, więc nie sądzę, aby miał jakiekolwiek problemy z komunikacją. Spodziewam się, że płynnie zintegruje się z naszymi graczami. Chcę obserwować jego postępy z meczu na mecz. Dlatego życzę mu, żeby w niedalekiej przyszłości poznał smak wielkich zwycięstw.” – zakomunikował główny trener sekcji CS:GO, Sergey “hally” Shavaev.

w0nderful zadebiutuje w nowych barwach podczas play-inów Intel Extreme Masters Cologne 2022, które startują już 5 lipca. Oprócz Teamu Spirit, na linii startu zmagań zameldują się m.in. Team Vitality, Heroic, BIG czy Imperial eSports.

Aktualny skład Teamu Spirit wygląda następująco:
  • 🇷🇺 Boris “magixx” Vorobiev
  • 🇷🇺 Robert “Patsi” Isyanov
  • 🇷🇺 Leonid “chopper” Vishnyakov
  • 🇷🇺 Pavel “s1ren” Ogloblin
  • 🇺🇦 Igor “w0nderful” Zhdanov
  • 🇷🇺 Sergey “hally” Shavaev (trener)