Respawn.pl

18-letni streamer dołącza do składu Imperial!

Autor: Maks Bartosik
Imperial CS:GO

Brazylijskie Imperial w końcu skompletowało skład po letnich odejściach. Piątym zawodnikiem formacji Felpsa został… 18-letni streamer!

Imperial latem straciło dwóch kluczowych graczy, którzy odeszli do rodzimej FURIA. Mowa oczywiście o Fallenie i Chelo, którzy od lipca reprezentują barwy największych rywali Imperial. W ich miejsce sprowadzono dwa znane brazylijskie nazwiska – HEN1ego i Felpsa.

Pod koniec września brazylijska formacja pożegnała się z trzecim graczem – JOTA, który wylądował na ławce rezerwowych. Przez dwa tygodnie zastępował go kolejny z byłych graczy dawnego składu ImmortalsLUCAS1. Jak się jednak okazuje, to nie 28-latek będzie piątym elementem brazylijskiego składu.

18-letni talent z Twitcha receptą na problemy Imperial?

W niedzielę wieczorem Imperial oficjalnie przedstawiło piątego zawodnika, który ma wejść w buty JOTY. Został nim Kaiky “⁠noway⁠ Santos, 18-letni Brazylijczyk, dla którego Imperial będzie pierwszą profesjonalną drużyną w karierze. noway dotychczas nie był kojarzony jako profesjonalny gracz, a streamer, który zgromadził na swoim kanale Twitch 138 tysięcy obserwujących.

O 18-latku w pozytywnych słowach wypowiadała się legenda brazylijskiej sceny Counter-Strike i były zawodnik ImperialFallen:

To dobry zawodnik, oczywiście nadal brakuje mu doświadczenia, ale jeśli pozostanie silny i poświęci się, może w przyszłości grać w głównych drużynach Brazylii

Pierwszy turniej z nowayem w składzie Imperial rozegra już wkrótce. Brazylijczycy będą walczyć w kwalifikacjach do ESL Jönköping, a LANowy debiut z 18-latkiem podopieczni zakka zaliczą podczas FiReLEAGUE 2023 Global Finals.

Skład Imperial prezentuje się następująco:

Brazil Henrique “⁠HEN1⁠ Teles
Brazil Ricardo “⁠boltz⁠ Prass
Brazil João “⁠felps⁠ Vasconcellos
Brazil Vinicius “⁠VINI⁠ Figueiredo
Brazil Kaiky “⁠noway⁠ Santos

Brazil Rafael “⁠zakk⁠ Fernandes (trener)