Respawn.pl

18-letni Włoch przerywa dziesięcioletnią passę Korei Południowej i wygrywa turniej Starcrafta 2 na IEM Katowice

Autor: Michał Maćkowski

Koreańska hegemonia została przerwana przez młodego Włocha Riccardo “Reynora” Romiti, który wygrał turniej Starcrafta 2 organizowany na Intel Extreme Masters Katowice!

Co roku, nieprzerwanie od 2014 możemy oglądać rozgrywki Starcrafta 2 na Intel Extreme Masters Katowice 2021. Do tej pory zawsze najlepsi okazywali się gracze z Korei Południowej, jednak tym razem stało się inaczej. Tegorocznym zwycięzcą okazał się 18-letni Włoch – Riccardo “Reynor” Romiti.

Do tej pory każdego IEM’a od 2011 roku (przed Katowicami turniej w Starcrafta 2 rozgrywany był w niemiecki Hanower) wygrywał gracz z Korei Południowej. Hegemonia Koreańczyków została jednak przerwana przez młodego Włocha. 18-letni zawodnik w fazie grupowej przegrał jedno spotkanie i to wyłącznie z jego późniejszym rywalem w finale – Zestem. W finale Europejczyk zdołał odgryźć się za porażkę w rywalizacji grupowej i pokonał Koreańczyka, kończąc tym wieloletnią passę zwycięstw zawodników z Korei Południowej na zawodach z cyklu Intel Extreme Masters! Włoch za zwycięstwo w turnieju zgarnął 65 400$ i tytuł mistrza świata!