Respawn.pl

19-latek następcą s1mple’a w Natus Vincere!

Autor: Marcin Kapusta

19-letni Ihor “w0nderful” Zhdanow wypełni wakat pozostawiony przez Ołeksandra “s1mple’a” Kostyliewa na pozycji głównego snajpera Natus Vincere!

Pięć dni temu (tj. 26 października) Ołeksandr “s1mple” Kostyliew ustąpił z wyjściowej piątki Natus Vincere. Gwiazdor wcześniej skarżył się na obecną kondycję Counter-Strike’a 2 oraz nieobecny był na Intel Extreme Masters Sydney 2023, gdzie awaryjnie zastępował go trener Andrij “B1ad3” Gorodenskij. “Czas na przerwę, tak jak chciałem. Muszę skupić się na innych ludziach w moim życiu. O przejściu do innej organizacji: nigdy o tym nie myślałem, ale ciekawie byłoby zobaczyć oferty na pozycję riflera, ponieważ AWP-a nie ma większego wpływu na nową grę. Choć nic jeszcze nie zostało przesądzone, mam nadzieję, że nadal będziecie kibicować chłopakom w nadchodzących turniejach” – napisał wówczas za pośrednictwem platformy X.

Perspektywiczny snajper rzucony na głęboką wodę

Zgodnie z wcześniejszymi przesłankami, rolę nominalnego snajpera NAVI przejął Ihor “w0nderful” Zhdanow, który został wykupiony ze Sprout. Mimo swojego młodego wieku, Ukrainiec ma już za sobą udany epizod w Teamie Spirit. Pod banderą rosyjsko-serbskiej organizacji sięgnął m.in. po tytuł mistrzowski FiReLEAGUE Global Finals 2022, a także sensacyjnie dotarł do ćwierćfinałów Majora IEM Rio. Pod koniec czerwca bieżącego roku stracił angaż w wyniku ogromnej restrukturyzacji wdrożonej przez zarząd Spirit.  Kilkanaście dni później dołączył do Sprout, rozpoczynając swoją pierwszą międzynarodową podróż w karierze. Utożsamiając się z niemieckim klubem, zwyciężył dziesiąty sezon European Pro League oraz wywalczył wicemistrzostwo drugiej odsłony CCT East Europe Series.

Jestem podekscytowany dołączeniem do tak legendarnej organizacji, jak NAVI! To było moje największe marzenie odkąd zacząłem grać w Counter-Strike’a. Wiem, że wejście w buty s1mple’a i spełnienie oczekiwań wszystkich będzie trudne, ale zaufaj mi, zrobię wszystko, co w mojej mocy. Wielkie podziękowania kieruję do Natus Vincere za danie mi tej okazji do wkroczenia na wielką scenę, która z pewnością zmieni moje życie.” – oświadczył w0nderful.

Aktualny skład Natus Vincere wygląda następująco:

  • Ukraine Wałerij “b1t” Wakhowskij
  • Finland Aleksi “Aleksib” Virolainen
  • Lithuania Justinas “jL” Lekavicius
  • Romania Mihai “iM” Ivan
  • Ukraine Ihor “w0nderful” Zhdanow
  • Ukraine Andrij “B1ad3” Gorodenskij (trener)

Pierwszym sprawdzianem dla w0nderfula w nowych barwach będą jesienne finały BLAST Premier 2023, które rozpoczną się 26 listopada. Oprócz NAVI, na linii startu zameldują się Vitality, FaZe Clan, compLexity, Astralis, Cloud9, NiP oraz Heroic. Jednak przed startem samych zmagań podopieczni Andrija “B1ad3a” Gorodenskija odbędą bootcamp w Barcelonie, gdzie obecna będzie również Urszula “Xirreth” Klimczak, która niedawno objęła stanowisko performance coacha w ukraińskiej organizacji.