Respawn.pl

Strona główna » Wystartował 2. sezon GAMERZ. Kto otrzyma kontrakt Fnatic Academy?

Wystartował 2. sezon GAMERZ. Kto otrzyma kontrakt Fnatic Academy?

Autor: Patryk Gwarek

Największe esportowe show zainaugurowało nowy sezon. Poznajcie uczestników, którzy mają szanse na grę w barwach Fnatic; oto GAMERZ.

GAMERZ, czyli wielki esportowy talent show to inkubator talentów. Gracze z poprzedniej edycji znaleźli swoje miejsce w takich zespołach jak Tempo Storm czy GODSENT. W tym roku najlepsza piątka zostanie od razu nagrodzona, bo otrzymają kontrakt z profesjonalną organizacją, mowa tu oczywiście o fnatic, które finalistów przyjmie pod banderę akademii. W takiej akademii swoje umiejętności rozwijał między innymi “Golden“, który kilka dni temu wraz z ekipą starych wyjadaczy triumfował w Katowicach.

Co ciekawe inną, równie ważną zmianą w porównaniu do poprzedniej edycji jest to, że zgłoszenia do otwartych kwalifikacji mogli wysyłać nie tylko mieszkańcy krajów skandynawskich, ale również Europejczycy. Dzięki takiemu usprawnieniu w GAMERZ możemy zobaczyć zawodników z Wielkiej Brytami, Słowacji albo Belgi. Pieczę nad tą rywalizacją będą sprawować trenerzy – legendy tego tytułu, czyli  Jonatan “Devilwalk” Lundberg oraz Abdisamad “SpawN” Mohamed. Byłemu szkoleniowcowi fnatic przypadł czerwony zespół, za to “SpawN” otrzymał niebieski. Wczoraj obaj dokonali wyboru podopiecznych.

Główna część programu jest codziennie transmitowana o 21:00, a sesje treningowe o 13:00. Opiekunami studia są znane twarze – Pala “Mantrousse” Gilroy czy też John “Blu” Mullen. Warto tu nadmienić, że uczestnicy są i mieszkają w wielkim gaming haousie i wszystko swój finał będzie miało 24 marca.  Szczegóły znajdziecie pod tym linkiem.  Natomiast stream tutaj.

Poniżej możecie zobaczyć składy obu ekip, warto spojrzeć na te twarze, bo być może w przyszłości będziemy któregoś z nich oglądać na kolejnych edycjach IEM Katowice.