Respawn.pl

$250.000 w puli nowego turnieju ESL

Autor: Sergiusz Lelakowski

Od kiedy major’y osiągnęły pulę $1.000.000, drugimi największymi imprezami są turnieje z pulą $250.000. Taką imprezą był ostatni DreamHack Masters 2016, a kolejną zapowiedzianą z tego cyklu będzie ESL One New York 2016.

CS:GO nie będzie jedyną grą obecną w Barclays Center w Nowym Jorku. Mało tego, na imprezie obecnych będzie kilka scen, a na jednej z nich – nasz wspomniany, ukochany Counter-Strike. I to właśnie jemu przysługuje pula dwustu pięćdziesięciu tysięcy dolarów.

“Scena e-sportowa doświadcza niepodważalnego rozwoju i jesteśmy podekscytowani będąc jego częścią, organizując jeden z większych turniejów na wschodnim wybrzeżu USA” – mówi Brett Yormark, CEO Brooklyn Sports & Entertainment

W dwudniowych zawodach, mających miejsce 1 i 2 października 2016 udział weźmie osiem najlepszych drużyn z całego świata. Faza grupowa obejmie system podwójnej eliminacji, natomiast playoffy, klasycznie, z pojedynczą eliminacją, BO3. Ćwierćfinały, półfinały i finał rozgrywane będą na głównej scenie.

Co tu dużo mówić – e-sport w największym wydaniu zawitał do Wielkiego Jabłka. Jako fani wszelkiej maści turniejów pozostaje nam się tylko cieszyć na wieść, że nadchodzą kolejne zawody mające na celu nagrodzenie najlepszych z najlepszych.