Respawn.pl

3 MILIONY ZŁOTYCH! Popularna strona ze skinami CS:GO okradziona

Autor: Michał Maćkowski
CS:GO

Kolejna duża strona handlująca skinami do CS:GO została okradziona. Tym razem łupem złodziejów padły skórki o wartości ponad 3 milionów złotych. 

Skórki do CS:GO to prawdziwa żyła złota dla wielu graczy, jak i samego Valve. Jednak od czasu do czasu zdarza się, że strony handlujące skinami padną ofiarą złodziejów, którzy wtedy zgarną naprawdę sporo skinów o dużej wartości. Ostatni atak na popularną stronę także zakończył się dla właścicieli spora stratą.

Ponad 3 miliony złotych – kolejna strona ze skórkami CS:GO okradziona

Strony handlujące skinami do CS:GO wciąż cieszą się bardzo dużą popularnością, więc dla złodziei są smakowitym kąskiem. Strona CSGOEXO stała się kolejną ofiarą hakerów, którzy wykradli ze strony skiny warte nawet 700 000 dolarów, co daje nam ponad trzy miliony złotych.

Właściciele dosyć szybko zareagowali na kradzież i wyłączyli stronę, która nie wiadomo kiedy ponownie zacznie działać. Na ten moment udało się ustalić trzy konta, które odpowiedzialne są za kradzież i na które przetransportowano skiny warte ponad trzy miliony złotych.

Sprawa zgłoszona do Valve

Serwis nawiązał kontakt z Valve, ale na ten moment społeczność nie otrzymała żadnych dodatkowych informacji. Sam producent gry jak i właściciele strony nie udzielają żadnych nowych informacji, dlatego na ten moment ciężko powiedzieć, jak sytuacja się rozwiąże. Sam atak miał miejsce 21 lutego i od tamtej pory na oficjalnie stronie widnieje komunikat o wyłączeniu strony na czas rozwiązania sytuacji.

Niewinni gracze CS:GO cierpią po ataku

Według wieści, jakie rozchodzą się w społeczności CS:GO, sprawa kradzieży dotyka także inne serwisy i niewinnych graczy. Skórki pochodzące właśnie z zaatakowanej strony zostały podobno posprzedawane w innych serwisach i które kupili gracze. Co gorsza, gracze aktualnie podobno tracą przedmioty z ekwipunków na Steam, które kupili na różnych stronach lub otrzymują bana na konto.