Respawn.pl

Strona główna » 38. sezon ESEA Premier na całego; wszystkie polskie drużyny w jednej grupie!

38. sezon ESEA Premier na całego; wszystkie polskie drużyny w jednej grupie!

Autor: Marcin Kapusta

Poznaliśmy podział grupowy 38. sezonu ESEA Premier. Anonymo Esports, Wisła All In! Games Kraków oraz x-kom AGO wylądowały w jednym koszyku!

Grupa B będzie uchodzić za Biało-Czerwoną, bowiem uplasowały się w niej wszystkie rodzime drużyny. Wiele emocji z pewnością zafundują nam Anonymo Esports i Wisła All In! Games Kraków, które zadebiutują w odświeżonych składach. Szeregi Anoninowych zasilił Piotr “blacktear5” Kasiński, natomiast kontrakt z krakowskim klubem podpisał Tomasz “phr” Wójcik. Były reprezentant Virtus.pro wszedł w buty Patryka “ponczka” Witesa. Oprócz Polaków, w tym zbiorze zobaczymy również Endpoint, GamerLegion, SKADE, LDLC oraz Movistar Riders. Ta ostatnia organizacja jest w trakcie przebudowy sekcji CS:GO. W jej zespole mają znaleźć się tylko Hiszpanie, co oznacza, że Owen “smooya” Butterfield najprawdopodobniej nie zagra podczas ESEA Premier.

W grupie A znalazły się Sprout, sAw Gaming, Sangal Esports, DBL PONEY, Team BLINK, Apeks oraz Akuma. Oczy wielu fanów będą skierowane na Ukraińców, którzy w turnieju RMR dla regionu CIS wzbudzali ogromne kontrowersje. Wszystko za sprawą podejrzanych zachowań i osiąganych wyników. Wszak na swojej drodze pokonali CS-owe potęgi, takie jak Virtus.pro czy Natus Vincere. Niemniej jednak w ostatnim czasie wszystko się unormowało, a Akuma nie jest już taka mocna. Nie znamy jednak ostatniej drużyny, która zagra w tym zbiorze. Początkowo forZe miało przystąpić do zmagań, aczkolwiek Rosjanie zastąpili Renegades w 14. sezonie ESL Pro League. Dlatego też ostatnie miejsce zostanie przydzielone triumfatorowi starcia Enterprise vs bankaPEPSI.

Podział grupowy 38. sezonu ESEA Premier Europe prezentuje się następująco:

Grupa A
 Sprout Sangal Esports Akuma Team BLINK
 Apeks sAw Gaming DBL PONEYTBD
Grupa B
 Anonymo Esports SKADE x-kom AGO Team LDLC
 Team Endpoint Movistar Riders Team GamerLegion Wisła Kraków

38. sezon ESEA Premier Europe rozpocznie się już 17 sierpnia, a szesnaście drużyn powalczy o jeden bilet do 15. sezonu ESL Pro League.