Respawn.pl

4. kolejka Ultraligi przełożona! Powodem tragiczne wydarzenia w Turcji i Syrii

Autor: Marcin Kapusta

W następstwie tragicznych trzęsień ziemi w Turcji i Syrii, organizatorzy Ultraligi postanowili przełożyć czwartą kolejkę polskich rozgrywek! 

Dzisiaj w godzinach porannych doszło do ogromnych trzęsień ziemi w południowo-wschodniej części Turcji oraz północnych regionach Syrii. Na godzinę 20:43 żywioł w obydwóch krajach pochłonął życie ponad 2800 osób, natomiast kilkanaście tysięcy ludzi zostało rannych. Bilans ofiar śmiertelnych może niestety wzrosnąć, ponieważ nadal trwa akcja ratunkowa i wiele ludzi uwięzionych jest pod gruzami zniszczonych budynków. Te tragiczne wydarzenie odbiło się echem na całym świecie, także w branży esportowej.

W następstwie porannych trzęsień ziemi w Turcji i Syrii, firma FRENZY zdecydowała się przełożyć czwartą kolejkę Ultraligi. Decyzja została podyktowana faktem, iż w nadwiślańskich zmaganiach udział bierze czterech obywateli Turcji – Hasan “Neramin” Samarsin (ex-Goskilla), Mehmet “Only31” Aydin (Iron Wolves), Mustafa “pr1me” Bilici (Grypciocraft) oraz Mehmet “ShawiKatami” Efe (Grypciocraft). Jak zaznaczyli organizatorzy, wszyscy z wymienionych zawodników są bezpieczni.

Z uwagi na dzisiejsze wydarzenia w Turcji i Syrii, organizator turnieju Ultraliga, firma FRENZY, mając na uwadze dobro graczy, zdecydowała o przełożeniu jutrzejszych i środowych rozgrywek. Decyzja podyktowana jest faktem, że w drużynach biorących udział w turnieju grają obywatele Turcji, których ojczyzna zmaga się obecnie z ogromną tragedią. Zaznaczamy, że wszyscy uczestnicy są bezpieczni i nie grozi im żadne niebezpieczeństwo. Rozgrywki najprawdopodobniej zostaną rozegrane w dwóch kolejnych tygodniach, a o szczegółach poinformujemy w kolejnym komunikacie.” – oświadczyli przedstawiciele Ultraligi.

Esportowy świat wspiera Turcję i Syrię

Katastrofa w Turcji i Syrii mocno wstrząsnęła światem, zarówno tym cyfrowym. Oto niektóre wypowiedzi osobistości esportowych, w tym mieszkańców państwa tureckiego.

Jesteśmy głęboko zasmuceni śmiertelnym bilansem trzęsienia ziemi. Mamy nadzieję,  że wszystkie osoby pozostające pod gruzami zostaną uratowane tak szybko, jak to możliwe. Przesyłamy nasze najgłębsze kondolencje wszystkim, których dotknął ten żywioł.” – ogłosił turecki oddział VALORANTA za pośrednictwem Twittera.

Obecny prowadzący S2G Esports w VALORANCIE, Melih “pAura” Karaduran poinformował, że jego bliscy znajdują się pod gruzami zawalonych budynków i nie ma z nimi żadnego kontaktu. 

“Składamy kondolencje naszym obywatelom, którzy stracili swoich bliskich.” – napisała organizacja Eternal Fire w mediach społecznościowych.

Przekazuję wyrazy współczucia wszystkim naszym obywatelom. To smutny dzień w historii Turcji. Potrzebne są podstawowe rzeczy, takie jak kołdry, ubrania czy żywność. Zachęcamy do składania datków na rzecz odpowiednich instytucji.” – zaapelował Yasin “xfl0ud” Koc, zawodnik Eternal Fire.

Niech Bóg zlituje się nad naszymi obywatelami, którzy stracili życie w trzęsieniu ziemi. Składamy kondolencje ich rodzinom i bliskim, a rannym życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.” – oznajmił klub Dark Passage EC.

Wszystkie nasze modlitwy i myśli kierujemy do ludzi dotkniętych trzęsieniem ziemi w Turcji.” – stwierdziła organizacja Sangal Esports, który w symboliczny sposób zmieniła kolor swojego logotypu na czarny.

Trwa zbiórka na rzecz ofiar

Trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii spowodowało ogromny kryzys humanitarny. Sytuację pogarsza fakt, że w tym drugim kraju od kilkunastu lat trwa krwawa wojna domowa. Jeżeli chcesz pomóc poszkodowanym dzisiejszego trzęsienia ziemi, wpłać dowolną kwotę na konto organizacji Caritas Polska, która od lat niesienie wsparcie ludności w regionie. Więcej informacji znajdziecie tutaj.