Respawn.pl

40 kont i 2 miliony dolarów – Valve banuje handlarzy skinami do CS:GO!

Autor: Michał Maćkowski
CS:GO, Counter-Strike

Valve walczy nie tylko z oszustami w grze, ale również poza nią. Na światło dzienne wyszła informacja, że producent zbanował 40 kont należących do znanej strony związanej ze skinami do CS:GO!

Nie od dziś wiadomo, że skiny do CS:GO to dla wielu naprawdę wielki biznes, na którym można dorobić się gruby pieniędzy. To jednak zdarza się nierzadko, że skiny do gier stają się maszyną do prania brudnych pieniędzy z różnych innych przestępstw. Z tym Valve stara się walczyć i producent zbanował 40 kont znanej strony Internetowej wartych 2 miliony dolarów.

Dwa miliony dolarów w skinach do CS:GO zbanowane przez Valve

Od dawna wiadomo, że wiele stron umożliwiających otwieranie skrzyń z CS:GO w samej grze i które działają podobnie do kasyna, są w większości nie do końca legalne. To jednak ostatnie wydarzenia pokazują, że brak restrykcji i omijanie prawa dla takich stron jest wręcz konieczne, bowiem w innym przypadku, działalność szybko zostałaby zakończona.

Więcej informacji o Counter-Strike 2!

Na światło dzienne wypłynęły informacje na temat strony CSGORoll, która jest nieoficjalnym kasynem dla skinów w CS:GO. Sprawa wyszła na jaw, kiedy to strona miała blokować wypłatę graczy. Dodatkowo CSGORoll miało reklamować się w Stanach Zjednoczonych, że nie wypłaca pieniędzy za pośrednictwem kryptowalut, co miało być wyraźnym kłamstwem.

Sprawa jednak mocno się rozwinęła, kiedy to użytkownik Twittera o nicku variancewarren powiązany z konkurencyjną stroną poinformował, że tylko w ciągu miesiąca strona CSGORoll miała nielegalnie wyprać ponad 12 milionów dolarów w kryptowalutach.

Właściciel strony zaprzecza, ale dwa miliony dolarów poszły w piach 

To jednak nie koniec całej tej sprawy, bowiem Valve według założyciela, zbanowało szesnastu ,,godnych zaufania” handlarzy, którzy mieli zostać nieuczciwie oskarżeni o pranie brudnych pieniędzy. Nie mówimy tutaj o małej kwocie, bowiem zbanowane konta miały mieć wartość dwóch milionów dolarów.

Na ten moment nie wiadomo, jak dalej potoczy się sprawa CSGORoll i innych podobnych stron tego samego właściciela. To jednak nie pierwsza sytuacja, w której skórki do gier są tylko i wyłącznie przykrywką.