Respawn.pl

45 dni i koniec! Sprout kolejny raz bez prowadzącego

Autor: Marcin Kapusta
100 Thieves

45 dni – tyle trwał epizod Aarona “AZR-a” Warda w barwach Sprout. Rozstanie oznacza, że organizacja po raz kolejny musi przeczesywać rynek CS:GO w poszukiwaniu odpowiedniego IGL-a!

Po intensywnych rozważaniach uznaliśmy, że musimy dokonać rozległych zmian, aby powrócić do topowej rywalizacji, zwłaszcza teraz, gdy oczekujemy na nową erę w Counter-Strike’u 2.Mówiąc o tym, konieczne są zmiany krótkoterminowe, które wejdą w życie natychmiast, ponieważ ponownie wkraczamy w okres przebudowy składu. Po dość krótkiej podróży rozstaliśmy się z AZR-em. Dziękujemy mu za wysiłek i doświadczenie, które wniósł do zespołu. Pomimo nagłego charakteru tej zmiany, jesteśmy w pełni zaangażowani w dążenie do przodu, aby osiągnąć nasze długoterminowe cele. Obecnie staramy się pozyskać odpowiedniego prowadzącego.” – zakomunikował zarząd Sprout w mediach społecznościowych.

W szybko zmieniającym się świecie esportu podejmowanie właściwych decyzji dotyczących zmian zawodników może być wezwaniem. Często mamy krótki okres czasu, aby przetestować różnych zawodników i ostatecznie wybrać jednego z kandydatów. Mając mało czasu, nigdy nie będziemy pewni, czy dana decyzja okaże się właściwa. Po prostu nie jest możliwe przewidzenie wszystkich okoliczności i aspektów, które grają w dynamice zespołu – stwierdził menadżer CS:GO w Sprout, Daniel Paulus.

AZR przywdział trykot Sprout na początku marca bieżącego roku, wchodząc w buty Ismaila “refrezha” Ali. Niemniej jego epizod z berlińskim klubem trwał zaledwie 45 dni. W tym czasie międzynarodowy kolektyw zaliczył znaczący regres, spadając aż dwadzieścia oczek w światowym rankingu HLTV.  Czarę goryczy przelał jednak brak awansu na ostatniego Majora w historii CS:GO, który odbędzie się w Paryżu.

Mimo, że spędziłem z zespołem niewielu czasu, od początku było jasne, że mamy sprzeczne wizje dotyczące gry. Nie mieliśmy czasu na poukładanie i wdrożenie odpowiednich ról w zespole, ponieważ zaledwie miesiąc dzielił nas od turnieju RMR. Życzę chłopakom ze Sprout wszystkiego najlepszego i mam nadzieję, że będą w stanie wyjść z problemów i grać na miarę swojego potencjału, ponieważ wszyscy są w drużynie bardzo utalentowani. Jestem pewny, że z prowadzącym, który lepiej wpasuje się w ich strukturę, zespół wróci na zwycięską ścieżkę.” – oświadczył AZR za pośrednictwem wpisu na TwitLongerze. “Patrząc w przyszłość, jestem bardzo podekscytowany tym, co może przynieść następny rozdział. Nadal będę pracował nad moją grą, nie pozwalając sobie na długą nieaktywność esportową. CS2 również czeka tuż za rogiem.“- podsumował, ucinając spekulację o potencjalnym końcu profesjonalnej kariery.

Skład Sprout wygląda następująco:

  • Denmark Rasmus “Zyphon” Nordfoss
  • Denmark Viktor “Staehr” Staehr
  • Romania Laurentiu “lauNX” Tarlea
  • Romania Adrian “XELLOW” Gita
  • Denmark Danny “BERRY” Krüger (trener)

Sprout mocniej stawia na młodych

Równolegle z odejściem AZR-a, organizacja poinformowała o planach stworzenia akademii, by jeszcze mocniej wspierać i rozwijać nowe talenty. Warto wspomnieć, że Sprout znacząco przyczyniło się do rozwoju Viktora “Staehra” Staehra czy Laurentiego “lauNX-a” Tarlea, którzy nadal wiernie reprezentują barwy niemieckiego klubu. Obaj uważani są za jednych z największych odkryć na międzynarodowej arenie, a sam Staehr przez pewien czas figurował w kręgu zainteresowań Astralis. Duńska formacja zaproponowała nawet wymianę za Asgera “Farliga” Jensena, jednak Sprout odmówiło.

W przeszłości utorowaliśmy drogę młodym talentom, aby mogły się wyłonić i zadomowić na wielkiej scenie. Cieszyliśmy się widząc, jak rozkwitają ,podobnie jak nasi najmłodsi zawodnicy – Staehr i lauNX. W odniesieniu do wyżej wymienionych wyzwań, z przyjemnością ogłaszamy, że tego lata zrealizujemy długo oczekiwany projekt, a mianowicie akademię. Jesteśmy w pełni zaangażowani, aby coraz mocniej inwestować w młode talenty, budując ten od podstaw zgodnie z naszymi możliwościami – napisali włodarze Sprout.

Jestem podekscytowany, że mogę być zaangażowany w nasz nadchodzący projekt akademii CS:GO. Postrzegam ten zespół nie jako odrębną jednostkę, ale jako drugi zespół, który wniesie wielką wartość do naszej organizacji. Naszym głównym celem jest odnalezienie odpowiednich graczy, którzy cechują się poświęceniem, umiejętnościami i talent. Te trzy cechy są priorytetem, aby rywalizować na najwyższym poziomem.” – oświadczył główny trener Sprout, Danny “BERRY” Krüger.