Respawn.pl

500 000$ i pojazdy dla wojska – Natus Vincere wspiera Ukrainę w walce z agresorem!

Autor: Michał Maćkowski
Natus Vincere

Natus Vincere, ukraińska organizacja po rozpoczęciu wojny pomiędzy ich krajem a Rosją cały czas pomaga! Ostatnie charytatywne wydarzenie pozwoliło zebrać 500 000$, a na dodatek organizacja przekazała samochody w najbardziej potrzebne miejsca na Ukrainie. 

Już 308 dzień trwa wojna pomiędzy Ukrainą a agresorem, jakim jest Rosja. Niestety esport oblał egzamin i pozwolił wielu Rosjanom cały czas brać udział w międzynarodowych rozgrywkach, w tym także na zbliżającym się Intel Extreme Masters Katowice 2023.

NAVI z kolejnym wsparciem!

Trzeba przyznać, że prawie cały esport oblał egzamin dojrzałości i nie wykluczył Rosjan z rozgrywek. Jednak społeczność esportowa nie została obojętna wobec agresji Rosji na Ukrainę i wspiera naszych wschodnich sąsiadów. Ostatnie działania ukraińskiej organizacji Natus Vincere i partnerów na pewno przyniosą wiele pomocy.

Organizacja zorganizowała z partnerami turniej Born to Be Brave, w którym udział brali najlepsi zawodnicy CS:GO na świecie. W akcji oglądać mogliśmy takie gwiazdy jak ZywOo, device, s1mple czy polski akcent w postaci Pawła “dychy” Dychy”. Dzięki akcji udało się zebrać 500 000$.

100 samochodów jedzie na front!

To jednak nie koniec działań, jakie Natus Vincere robi dla ukraińskiego społeczeństwa. Wraz z Acordbank organizacja przekazała 100 samochodów, które trafią w najbardziej poszkodowane aktualnie miejsca na Ukrainie. Auta przeszły kompleksowy przegląd i zostały pomalowane w żółte barwy, z jakich znanych jest ukraińska organizacja.