Respawn.pl

9INE czeka pracowity kwiecień, a polskich kibiców emocje na najwyższym poziomie

Autor: Michał Maćkowski
9INE

9INE, aktualnie najlepsza polska formacja CS:GO przygotowuje się do ważnych turniejów, w których udział wezmą najlepsze zespoły na świecie. Kwiecień dla drużyny jak i kibiców przyniesie sporo emocji. 

Kwiecień będzie miesiącem emocji dla polskich kibiców, którego nie mieliśmy od czasów rozpadu polskiego składu Virtus.pro. 9INE, aktualnie najlepsza polska formacja zagra na trzech ważnych turniejach, a ich występ będzie nie tylko ważny z perspektywy następnych miesięcy, ale także dla całej polskiej sceny CS:GO.

9INE czeka mordercze tygodnie, a kibiców niesamowite emocje

Tak można to określić jako pompowanie balonika, jednak nie ma znaczenia, czy 9INE poradzi sobie na najwyższym poziomie. Kibicowanie polskiej drużynie, która wiemy, że ma szanse powalczyć z prawie każdym, to uczucie, którego od dawna polscy kibice nie mogli poczuć. Ekipa Wiktora “mynio” Kruka rywalizację na najlepszych rozpocznie już pod koniec tego miesiąca, bo dokładnie 29 marca zaczyna się BLAST Premier Spring Showdown. W akcji zobaczymy osiem zespołów, które powalczą o tylko jedno miejsce na światowych finałach. Oprócz Polaków w akcji zobaczymy m.in. OG, fnatic czy Cloud9.

To jednak nie długo będziemy musieli czekać na następny ważny występ 9INE. Dokładnie jedenastego kwietnia rozpocznie się turniej RMR, czyli ostatni etap kwalifikacyjny do Majora. Na start polska formacja zmierzy się najprawdopodobniej z G2, jednak aby awansować na najważniejszy turniej CS:GO, wygrać będzie musiało trzy spotkanie i tyle samo nie przegrać.

W połowie kwietnia 9INE czeka jeszcze podróż do Brazylii na IEM Rio 2023. Polacy awansowali na turniej, wygrywając zamknięte kwalifikacje i gdzie pojawią się także najlepsze formacje na świecie. Wśród uczestników znajdziemy bowiem Cloud9, Natus Vincere, FaZe czy Heroic.

Polacy mogą, ale nie muszą.

Trzy ważne turnieje dla 9INE i polskich kibiców, które pozwolą ponownie poczuć emocje z udziałem polskiego zespołu na najwyższym poziomie. Nasi rodacy mogą sprawić niespodziankę i postawić się najlepszym drużynom na świecie. Jeszcze przed najważniejszym okresem, podopieczni Piotra “nawrota” Nawrockiego pojadą na bootcamp, aby doszlifować swoje taktyki i wkroczyć na najbliższe turnieje z najlepszym możliwym przygotowaniem.

Rozpiska najważniejszych turniejów z udziałem 9INE

  • BLAST Premier Spring Showdown – 29 marca do 2 kwietnia
  • BLAST.t Paris Majora 2023 Europa RMR B – 11 do 14 kwietnia
  • IEM Rio 2023 – 17 do 23 kwietnia