Respawn.pl

9INE czy FaZe – kto pozostanie w turnieju?

Autor: Filip Woszczek
hades 9ine

Niedzielne rozgrywki oznaczają dla polskiego zespołu być albo nie być, jeśli chodzi o dalszą grę na BLAST.tv Paris Major 2023. Przed podopiecznymi Piotra “nawrot” Nawrockiego niemałe wyzwanie, ponieważ drużyną przeciwną będzie FaZe, również będące na skraju eliminacji z turnieju.

Dwa pierwsze spotkania polskiego składu nie przebiegły tak, jak wymarzyli to sobie fani oraz sami zawodnicy. Po przegranej przeciwko Liquid, nastąpiła też porażka w meczu z GamerLegion, która umiejscowiła ekipę 9INE w bilansie 0-2. Podobnie w swoich dwóch spotkaniach zaprezentowała się drużyna Finna “karrigan” Andersena, przegrywając z Heroic oraz Into the Breach, w skład którego wchodzi Karol “rallen” Rodowicz.

W tym samym czasie będzie rozgrywać się spotkanie dwóch innych zespołów, bliskich odpadnięcia z Majora. Niespodziewanie, w koszyku z nazwą “0-2” pojawiła się ekipa G2. Zawodnicy tej organizacji zagrali wczoraj dwa, wyrównane mecze, które na ich nieszczęście, padły łupem Vitality oraz Bad News Eagles. Najgorzej z całej czwórki zaprezentowała się FURIA, nie zdobywając nawet 10 rund przeciwko takim zespołom jak Monte oraz Ninjas in Pyjamas.

17:30 (BO3)9INE9inevs.fazFaZe
18:30 (BO3)FURIAfirvs.g2G2

Relację z BLAST Paris Major znajdziecie tutaj.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań Majora w Paryżu można oglądać na kanale Piotra “Izak” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Komentatorzy MajorPartnerami polskiej transmisji z Majora w Paryżu są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje z Majora skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych komentatorów w tym między innymi: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec czy Piotr Dumanowski, znany komentator sportowy. Ponadto transmisja na kanale Piotra Skowyrskiego zostanie wzbogacona o analizę w której zobaczymy między innymi Kubę “KubiK” Kubiaka, Janusza “Snax” Pogorzelskiego, Dominika ‘Gruby’ Świderskiego. czy Michalinę “Młoda” Chudzińską.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.