Respawn.pl

9INE gra dalej w CCT North Europe Series 3! Polacy pokonują 9z!

Autor: Maks Bartosik
9INE

Świetna forma 9INE trwa dalej! Hades i spółka pokonali wczoraj argentyńsko-urugwajskie 9z i awansowali do ćwierćfinału rozgrywek CCT North Europe Series 3!

To było pierwsze spotkanie pomiędzy 9INE i 9z w historii. Oba zespoły na początku roku dokonały zmian, z których dotychczas bardziej zadowoleni mogli być właśnie Polacy. Jednak to tylko dlatego, że 9z nie rozegrało jeszcze żadnego oficjalnego spotkania przed meczem z 9INE. Stawką tego pojedynku był rzecz jasna awans do ćwierćfinału 3 sezonu CCT North Europe Series.

Mirage (pick 9z)

Pojedynek rozpoczął się na Mirage’u, który był wyborem maxa i spółki. Jednak szybko się okazało, że Mirage to w końcu polska mapa i podopieczni Nawrota pokazali, że mają ją opanowaną w świetnym stopniu. 9INE grające po stronie terrorystów wyszło na prowadzenie 6:1, które po chwili Polacy poprawili na 9:3. Ostatecznie na przerwę 9INE schodziło z wynikiem 10:5.

Po zmianie stron polska ekipa kontynuowała swoją świetną passę i szybko na ich koncie pojawił się 14 punkt przy pięciu po stronie 9Z. Latynoska formacja starała się jeszcze wrócić do spotkania na Mirage, jednak starczyło im sił tylko na wygranie czterech rund i ostatecznie 9INE wygrało mapę rywala 16:9.

Overpass (pick 9INE)

Druga mapa, Overpass wybrany przez Polaków nie był już tak jednostronny. Tym razem to 9z grające po stronie CT weszło w mecz lepiej, obejmując prowadzenie 7:2. Jednak końcówka pierwszej części należała już w pełni do 9INE, które odrobiło większość strat i przed zamianą stron przegrywało już tylko 7:8.

Dobra końcówka pierwszej części natchnęła Polaków do jeszcze cięższej pracy w defensywie, co szybko przyniosło efekty. Hades i spółka powstrzymali sześć pierwszych ataków ze strony 9z i z wyniku 7:8 zrobiło się 13:8. Dopiero wtedy rywale się przebudzili i zaczęli wracać do spotkania, zbliżając się nawet na jedną rundę przy wyniku 15:14 dla 9INE. Jednak na szczęście w ostatniej rundzie polska defensywa zadziałała prawidłowo i to 9INE mogło cieszyć się z wygranej 16:14.

Z kim 9INE zagra w ćwierćfinale?

Dzięki wygranej z 9z 9INE zapewniło sobie awans do ćwierćfinału trzeciego sezonu CCT North Europe Series. W tym Polacy zmierzą się z wygranym starcia Astralis vs EYEBALLERS. Te zaplanowane jest na sobotę na godzinę 16:00.