Respawn.pl

9INE kontra Vitality najchętniej oglądanym meczem podczas RMR B

Autor: Michał Maćkowski
9INE, hades

Za nami europejskie kwalifikacje do Majora, gdzie doczekaliśmy się niespodzianek, ale także wybuchu radości po awansach Polaków. To jednak spotkanie 9INE z Vitality zapisało się jeszcze w jednej ważnej statystyce. 

Rywalizacja o Majora w Europie za nami, a na ostatnim tego typu turnieju w CS:GO nie zobaczymy między innymi Virtus,pro, BIG czy Cloud9, które przegrało w decydującym meczu z FaZe. Dla polskich kibiców jednak najważniejsze, że na ostatnim Majorze w tej wersji gry zobaczymy 9INE oraz pięciu innych polskich zawodników.

9INE vs Vitality oglądała prawie 300 000 osób w jednym momencie 

Najpopularniejsze spotkanie w grupie B europejskiego RMR należy do 9INE i Vitality. Rywalizacja tych drużyn miała bowiem największą ilość oglądających w jednym momencie i według esportcharts, wyniosła 295 230 osób na wszystkich transmisjach. Co ciekawe, polską transmisję u Piotra “Izaka” Skowyrskiego śledziło w jednym momencie ponad 70 000 osób. Co ciekawe trzecie najchętniej oglądane spotkanie w grupie B także należy do 9INE, jednak już przeciwko G2, które wygrane zostało 16:14.

Grupa A RMR ma swojego zwycięzcę

Niestety rekord europejskich kwalifikacji do Majora ostatecznie nie należy do 9INE i Vitality. Największą popularnością cieszyło się spotkanie w grupie A pomiędzy FaZe a Natus Vincere. Pojedynek tych dwóch topowych formacji w jednym momencie oglądało bowiem ponad 346 000 osób.

Ostatni Major w CS:GO odbędzie się miedzy 8 a 21 Maja w Paryżu, gdzie szesnaście zespołów powalczy o tytuł mistrzowski i pieniądze z puli nagród 1 250 000$. Po tym turnieju nastąpi jeszcze nieoficjalne pożegnanie się z aktualną wersją gry, bowiem już latem doczekamy się premiery Counter-Strike 2.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań Majora w Paryżu będzie można oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

BLAST.TV Paris Major CS:GO

Partnerami polskiej transmisji BLAST.tv Major Paris są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje turniejów RMR skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych casterów: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Radek ‘Mad1’ Florkowski, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec, Mikołaj ‘URF’ Palimąka, Sebasian ‘Divox’ Mazek, Jakub ‘Swelder’ Grzegorski oraz Sławomir ‘Troglodyta’ Bąk.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.