9INE lepsze od Bad News Eagles!

Autor: Maks Bartosik
9INE, hades

9INE wraca do formy! Po wczorajszej wygranej nad Ninjas In Pyjamas, dzisiaj Polacy pokonali Bad News Eagles 2:0 i awansowali do kolejnej rundy finałów CCT Online!

W trzeciej rundzie dolnej drabinki finałów CCT Online 9INE podejmowało Bad News Eagles. Spotkanie rozgrywane było rzecz jasna w formacie Best Of Three – BNE wybrało Ancienta, 9INE Vertigo, a decydującą mapą miał być Mirage.

Ancient (pick Bad News Eagles)

Ancienta Polacy rozpoczynali w defensywie i mimo nieudanego startu, gdy BNE prowadziło 4:1, to 9INE do przerwy było na prowadzeniu 9:6. Po zmianie stron kosowska formacja szybko odrobiła dwa punkty straty, jednak Polacy odpowiedzieli na to wygraniem trzech rund i podwyższyli przewagę do 12:8. BNE zdołało jednak doprowadzić do remisu 13:13, ale wtedy 9INE się przebudziło i Polacy dołożyli na swoje konto kolejne trzy rundy, wygrywając tym samym Ancienta 16:13.

Vertigo (pick 9INE)

Wybrane przez siebie Vertigo 9INE rozpoczęło w ofensywie i trzeba przyznać, że ten początek był naprawdę imponujący. Hades i spółka wygrali pierwszych osiem rund, wychodząc na prowadzenie 8:0. Dopiero wtedy BNE zdołało odpowiedzieć, zdobywając dwa punkty, na co 9INE wygrało kolejnych pięć i do przerwy prowadziło 13:2. Po zmianie stron polski skład dorzucił dwa kolejne oczka i prowadził już 15:2, jednak na zakończenie spotkania chwilę trzeba było poczekać. BNE wygrało sześć rund z rzędu i dopiero w siódmej Polacy zdołali domknąć mecz, wygrywając 16:8.

W kolejnym spotkaniu w ramach CCT Online Finals 2023 9INE zmierzy się z przegranym meczu pomiędzy ECSTATIC i Sharks.